2. El Alarm Sistemleri Fiyatları

2-el-alarm-sistemleri-fiyatlari

2. El Alarm Sistemleri Fiyatları

Sıfır ürün fabrika çıkışlı olan, garantisi olan ve hiç kullanılmamış olan ürünlerdir. İkinci el ürün ise kullanılmış olan ürünlere verilen genel bir isimdir. Alarm sistemlerinde ikinci el seçenekler de birinci el kadar kullanışlı ve kalitelidir.

İkinci El Alarm Sistemi

Kullanılmış kamera ve malzemelerden oluşturulan ikinci el alarm sistemleri hali hazırda çalışan ve kullanım problemi meydana getirmeyen sistemlerdir.

İkinci el alarm sisteminin avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Sıfır ürünlere nazaran daha ekonomiktir.
  • İkinci el ürünler sıfır ürünler kadar kalitelidir.
  • İkinci el kategorisinde yedek parça sorunu yaşanmamaktadır.

Ekonomik olmasının yanı kaliteli olması ikinci ele olan talebi artırmış durumdadır. Ülkemizde elektronik dünyasında ikinci el piyasası oldukça geniştir.

Ekonomik Alarm Sistemleri

Bu sistemlerde de kurulum, yedek parça, servis ve benzeri hizmetler söz konusudur. Bu kategoride uzman ekipler kurulum yapılacak yerde inceleme yaptıktan sonra ikinci el kamera ve diğer sistem parçalarını montajlamaktadır. Bu işlemde bütün parçalar test edilmektedir. Arızalı veya kullanım ömrünü doldurmuş olan parçalar iptal edilmektedir.

İkinci el kameralar konusunda genel anlamda merak edilen sorulardan biri kameralardır. Kullanılan kameralar test edildikten sonra montajlanmaktadır. Kalite ve kullanım özelliği bakımından sıfır ürünlerden farksızdır.

İkinci El Alarm Sistemi Kurulumu

Kurulum işlemlerinde ev, iş yeri, depo, AVM ve benzeri yerler farklılık göstermektedir. Bütün bu yerlerde dikkat edilen en önemli husus kameranın kurulduğu yerdir. Bahçe kapıları, bahçe duvarları, çatı girişleri, balkonlar, bina girişleri ve kör noktada kalmış geçiş noktaları kurulum esnasında incelenmektedir. Kurulum işleminde bu noktalar incelendikten sonra kamera için en uygun nokta belirlenmektedir.

Kurulum işlemlerinde Ip ve kablolu sistemler ayrı ayrı özelliklere sahiptir. Ip sistemlerde kamera sayısı artırılabilir. Ayrıca Ip sistemlerde mekanın cep telefonu ile takibi de söz konusudur. Bu sistemde iş yeri veya ev sahibi ev dışında kolaylıkla evini takip edebilir ve kontrol edebilir.

Yedek Parça ve Servis

İkinci el tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kuşkusuz yedek parça ve servis işlemleridir. Malzeme ve kamera tercihi yaparken servisinin veya yedek parça seçeneğinin olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu tercih sistemin uzun ömürlü olmasına ve daha kullanışlı özelliklere sahip olmasına neden olur. Sıfır ve ikinci el alarm sistemlerinde yedek parça ve servis imkanı vardır.

dsc-ikinci-el-alarm-sistemleri
dsc-ikinci-el-alarm-sistemleri

İkinci El Alarm Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Sıfır ürünler kadar kullanışlı ve kaliteli olan ikinci el alarm sistemleri evlerde, iş yerlerinde ve diğer bütün mekanlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Kullanım şartları sıfır ürünlerle hemen hemen aynıdır. İkinci el ürünlerin tek dezavantajı garanti problemidir. Bunun dışında ikinci el ürünlerin kullanımı ile sıfır ürünlerin kullanımı aynı şartlara sahiptir.