Alarm Kamera ve Güvenlik

Alarm Kamera ve Güvenlik

Yaşam sürdürülen ev gibi alanlar ile iş ve çalışma yerlerinde kullanım sıklığı her geçen gün artan alarm ve kameralar önemli güvenlik önlemleri arasında baş sırada yer alırlar. Bu sistemler ile güven içerisinde hayatlarınızı sürdürebilirsiniz.

Alarm Sistemi Kullanma Yerleri

Alarm sistemleri algılayıcı dedektör ya da sensörler vasıtası ile otomatik olarak devreye girebileceği gibi manüel olarak da devreye sokulabilir. Bu duruma panik butonları örnek olarak sayılabilir.

Alarm sistemleri;

  • Yangın, Su Baskını, Deprem gibi tehlikelere karşı,
  • Hırsızlık, konut dokunulmazlığını ihlal gibi durumlara karşı,
  • Gaz kaçağı gibi tehlikeli durumlara karşı,
  • Acil sağlık yardımı çağırmak amacıyla

Kullanılabilirler. Alarm sistemleri, kameralarda eklenerek izleme yapılarak daha da güvenli hale getirilebilirler.

Alarm ve Kamera Sistemleri

Alarm ve kamera sistemlerinde kablolu ürünler kullanılabileceği gibi gelişen teknoloji ile bu ürünlerin kablosuz olarak kurulduğu sistemlerde bulunmaktadır. İhtiyaç, istek ve ayrılan bütçe olanaklarına göre hem kablolu sistemlerden hem de kablosuz güvenlik sistemlerinden istenilen verim alınabilir. Yine güvenlik noktasında merkezi izleme imkanı bulunan kamera sistemleri yanında özel çalıştırılan ve bina otomasyon kapsamında bulunan uygulamalarda mevcuttur.

Güvenlik Sensörleri

Güvenlik ve alarm sistemlerinin en önemli unsurları arasında sensörler yer alır. Çevre sensörleri kadar iç mekansensörleri de kullanışlıdır. Çevre sensörleri kullanım amaçlarına göre pencere ve kapı tarzı hassas giriş noktalarına yerleştirilirler. Buna karşın iç mekanda kullanılan sensörler hareket algılama amaçlı kullanılabilirler. Kapalı alanlarda bulunan yangın ve duman dedektörleri de bu grup içerisinde sayılır.

Sensörlerin olumsuz bir durumu algılaması ile kontrol paneli, siren çalma, ışıkları aktive etme gibi çevreyi uyarıcı önlemler yanında alarm izleme merkezlerine uyarı gönderme gibi işlemleri yerine getirebilirler.

Güvenlik Sistemlerinin Bileşenleri

Yaşam alanlarında güvenlik adına kullanılan çeşitli alarm sistemlerinde bulunan başlıca bileşenleri ise;

  • Kontrol Paneli,
  • Tuş Takımı,
  • İç mekandedektörleri,
  • Kapı – pencere sensörleri,
  • Siren ya da ışıklı uyarı sistem parçaları

Olarak sayılabilir. Ayrıca bu güvenlik sistemlerine cam kırılma dedektörleri, kameralar, panik butonu gibi bazı güvenlik elemanları da eklenebilir.

Bu Sistemlerin Avantajları

Alarm ve kamera sistemleri sayesinde, bu sistemi kullanan kişiler ve eşyaları güvence altına alınmış olur. Zarar görme ya da fiziksel tehlike riskleri azalır. Ev ya da iş yerinizde ailenizin, eşyalarınızın yangın veya davetsiz misafirlere karşı korunması sağlanır ve bu şekilde daha huzurlu hayat sürebilirsiniz.

Alarm Kamera ve Güvenlik Sistemi Fiyatları

Bu sistemlerde de diğer ürünlerde olduğu gibi tek bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Seçilen sistem parçalarına, kalite standartlarına ve ürün özelliklerine farklı fiyat seçenekleri karşınıza çıkar. Bu aşamada ihtiyaçların doğru belirlenmesi ve bu ihtiyaçlara cevap verecek ürünlerin seçilmesi önemlidir. Bu şekilde uygun maliyet ile bu sistemleri edinebilirsiniz.