Alarm Neden Dsc

dsc-alarm-farki-nedir

Alarm Neden Dsc

Neden DSC Sorusuna Cevabımız

DSC Alarm sistemleri, işyeri ve ev güvenliğini sağlamak söz konusu olduğunda tartışmasız en sağlam çözümdür. Hırsızlığı daha dışarıdayken durdurur. DSC Alarm sistemleri sizleri sadece hırsızlara karşı değil, aynı zamanda yangın, gaz kaçağı, su baskını ve acil sağlık gerektiren tıbbi alarm & panik alarm durumlarına karşıda başarıyla korumaktadır. Alarm Merkezi aboneliği ile size evde olmasanız dahi üstün bir caydırıcılık sağlar.

DSC Alarm sistemleri sadece kurulu oldukları mekânı değil, aynı zamanda kendilerini de sabotaja karşı korumaktadırlar. Bir dedektörün kablosunun kesilmesi veya sirenin yerinden sökülmesi halinde alarm sistemi devreye girecektir. Sirenler, sabotaj durumunda alarm sisteminden bağımsız olarak da devreye girmektedirler. Kurulu olan bir sireni yerinden söküp kucağınızda yürüseniz ve siren hiçbir yere bağlı olmasa bile çalmaya devam edecektir.

İşyeri ve Ev Alarm Sistemleri paketlerimiz;

  1. Hırsızlık Alarm Sistemleri
  2. Yangın Alarm Sistemleri
  3. Gaz Kaçağı Alarm Sistemleri
  4. Sağlık Alarm Sistemleri
  5. Panik Alarm Sistemleri

DSC Neo Alarm Sistemleri

Satılık ve kiralık alarm sistemleri içerisinde en fazla kullanım payına sahip olan DSC alarm sistemleri, yeni çıkarmış olduğu DSC Neo alarm sistemi ile günümüz teknolojisinin hız kesmeden ilerleyişine bağlı olarak hem algılama kapasitelerini hem de sizi içine aldıkları güvenlik çemberini her geçen gün daha da arttırmaktadırlar.

PowerG Teknolojisi ile desteklenmiş DSC Neo Alarm Sistemlerini cep telefonlarınız ile kontrol edebilirsiniz.

Evinizin veya işyerinizin güvenliğini planlarken güvenilir markaların ürünlerini kullanmak kadar, yerinde yapılacak keşif ile risk analizlerini hatasız belirleyebilecek firmalar ile çalışmak da önemlidir. Alarm sistemi keşfi ve projelendirmesi gerçekleştirildikten sonra, titiz ve uzman bir yaklaşımla mekanı tam olarak koruyacak en ekonomik donanım sunulmalıdır.

DSC Alarm Sistemleri Hakkında Genel Bilgiler

İşyeri ve ev alarm sistemleri modüler sistemlerdir. Farklı görevleri yapan birden fazla sayıda modül & dedektör sayesinde bir sistem haline gelirler.Alarm paneli merkezi ünitedir. Alarm paneli algılama yapmaz. Algılama panelin kendisine bağlanacak dedektörler ile yapılır. Alarm paneli ise bu dedektörlerden gelen sinyallere göre tüm sistemi yönetir. Gerekli durumlarda sirenleri çaldırır, alarm merkezi aboneliği varsa buraya alarm içeriği ile ilgili bilgi gönderir ve tehlike geçti ise sistemin normale dönmesini sağlar.

Tuş takımı tüm sistemi yönetebilirsiniz. Alarm sisteminizi kurup kapayabilir, Üzerindeki ekran ve ışıklar sayesinde anlık olarak tüm alarmları ve arızaları görebilirsiniz. Ayrıca üzerinde manyetik kontak takılı ise hangi kapı ve pencerelerinizin açık olduğunu gösterecektir.

Manyetik kontak, alarm sistemleri içinde en sık kullanılan üründür. Bu ürünün hatalı alarm verme olasılığı çok düşüktür ve üzerine takılmış olduğu kapı veya pencerenin açılıp açılmadığını denetler. Her bir manyetik kontak 2 ayrı parçadan oluşur. Manyetik Kontaklar içeride bulunan birisinin varlığını veya pencereyi açmak yerine camı kırıp girenleri algılayamaz. Bu görevi hareket dedektörü yerine getirir.

Hareket dedektörleri, baktıkları alan içerisinde belirli bir kütleye ve ısıya sahip olan kızıl ötesi dalga değişimlerini algılamak için üretilmektedir. Hareket dedektörleri artık evcil hayvanları ayırt edebilmekte, dış ortam hareket dedektörleri sayesinde bahçe veya inşaat sahası gibi açık alanlarda dahi çalışabilmektedirler.  Güvenlik sadece hayvan algılamayan dedektörler kullanmaktadır.

Darbe dedektörleri özellikle tüm kuyumcular, banka şubeleri, döviz büroları tarafından tercih edilmektedir. Üzerinde bulunduğu duvar vb zeminler darbe aldığında alarm sistemi devreye girecek şekilde tasarlanmıştır. Benzer bir ürün cam kırılma dedektörüdür. Kapsama alanı içerisinde tüm akustik ses dalgalarını algılar ve sadece cam kırılma sesine tepki verir.

neden-dsc-alarm-sistemi
neden-dsc-alarm-sistemi

Sirenler, alarm sistemlerinin olmazsa olmaz ünitelerindendir. Alarm durumlarında çıkardıkları yüksek desibel ses ve uyarı ışıkları sayesinde alarm durumlarını etrafa haber verirler.

DSC Alarm sistemleri bizleri sadece hırsızlığa karşı değil, gaz ve duman dedektörleri ile yangına, su baskın dedektörleri ile su baskınlarına karşı da korumaktadırlar. Alarm merkezi aboneleri, Tuş takımı üzerinde bulunan İtfaiye, Ambulans ve Polis tuşları sayesinde tek bir düğmeye basarak panik alarmı verebilir, polis, itfaiye veya acil tıbbi ihtiyaç halinde ambulans çağırabilirsiniz.