Alarm Sistemi Dedektör Çeşitleri

Alarm Sistemi Dedektör Çeşitleri

Güvenlik sektöründe bulunan alarm sistemlerinin çeşitli özelliklere sahip dedektör çeşitleri bulunmaktadır. Bu alarm sistemi dedektör fiyatları özelliklerine ve kapasitelerine göre değişmektedir.

Bu çeşitlerden biraz bahsedelim.

  • Remote Sensıg
  • DeepBlow
  • Remote Visual
  • UnıqueDna

Farklı özelliklerde olan dedektörler maden, gümüş, altın gibi değerli şeylerin aramalarında oldukça faydalı bir şekilde yer belirlemektedirler. Arama derinliği farklı olan özellikte dedektörlerde bulunmaktadır.

Dedektör Özellikleri

Farklı özellik ve alanlarla kullanılan dedektörler hakkında bilgi verelim.

  • Remote Sensıg: Dokunmatik ekran özelliği vardır. 4 faklı uzaklıktan algılama özelliği vardır. 3D Zemin algılama ve toprak altı tarama özelliği bulunur. Altın ve gümüş aramalarını tespit etmede kullanılır.
  • DeepBlow: Toprak altındaki doğal yapıların ve farklı nesnelerde olan maddelerin grafiğini oluşturur. Ses uyarısı veren özelliği bulunmaktadır. EMSR Sensör Teknolojisi kullanılıp gizli objeler hatasız bir şekilde tespit edilir.
  • Remote Visual: EMSR Radar Sensör Teknolojisi kullanılmıştır. Hem 2D hemde 3D görüntü aktarımı yapmaktadır. Altın, gümüş ve tüm metal aramalarında kullanılır.
  • UnıqueDna: Dört çekirdekli mikro işlemciye sahip özelliği bulunmaktadır. Muadil ürünler içerisinde işlem kapasitesi en verimli olanıdır. Voxler2.0 D yazılım desteği özelliği vardır. Metal ve boşlukların tespiti için kullanılabilir.

Çok daha farklı özelliklerde, kalitelerde ve fiyatlarda arama dedektörleri bulunmakta ve son teknoloji ile üretilmektedir.

Dedektör Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir dedektör almak istiyorsanız diğer dedektörlerden farklı olarak daha derindeki maddeyi tespit etme özelliğinin olmasına sahip olmalıdır. Tespit ettiği maddeyi sinyal işareti vererek ne kadar yakında olduğunu size söylemesi gerekir. Bu ses maddeye yakınlaştıkça daha da artması özelliği olması gerekiyor.

Sahip Olunan Sertifikalar

İyi bir dedektör sahibi olmak istiyorsanız gerekli sertifikaları almış ürünlere sahip olmanız gerekiyor. Bu sertifikalar; marka tescil belgesi, marka emtiası, kalite yönetimi sertifikası gibi belgelerin olduğu yerden ürününüzü almanız size iyi bir dedektör almanıza yardımcı olacaktır. Ayriyeten daha önce tanıdığınız kişiler tarafından test edilip onaylanmış dedektörleri referans olarak alabilir ve tercih edebilirsiniz.