Alarm Sistemimi Nasıl Kullanabilirim

alarm-sistemimi-nasil-kullanabilirim

Alarm Sistemimi Nasıl Kullanabilirim

DSC KISA KULLANIM KILAVUZU

Alarm Sistemini Kurmak (Aktif Hale Getirmek için Alarm Sistemi sadece HAZIR (READY, Yeşil Işık) ışığı yandığı zaman kurulabilir. HAZIR ışığının yanması, Alarm Sisteminin kurulmaya hazır olduğunu, sistem bünyesindekibölgelerde algılama olmadığını belirtir. (Hareket Dedektörlerinin kapsadığı görüş açısı içindeki bölgelerde hareket algılaması olmadığını, Manyetik Kontakların takılı olduğu kapı pencerenin kapalı olduğunu belirtir). Sisteme doğru şifre girildikten sonra çıkış süresi başlatılır. Çıkış süresi bitene kadar, belirtilen kapıdan çıkış yapılmalıdır. Böylece sistem kurulmuş olur ve HAZIR (READY) ışığı söner, KURULU (ARMED, KIRMIZI) ışığı yanar. Yanlış şifre girilir ise tuşuna basılarak, işleme en baştan başlanabilir.

Genel olarak kurma (‘Away’) Kurma

Mekanda kimsenin kalmayacağı durumdaki (Standart) kurma tipidir. Bölgelerin
(zone) tamamının aktif olduğu durumdur. (Hareket Dedektörlerinin, Manyetik
Kontakların vb. dedektörlerin kurulmasını ve aktif hale gelmesini sağlar).
Dışarıda (`Away’) modunda kurmak için giriş şifresi girilir ve belirtilen kapıdan çıkış yapılır. Giriş şifresi yanlış girilir ise tuşuna basılıp işlem tekrarlanır. Çıkış süresi bitince sistem tümüyle kurulmuş olur. (Uzaktan kumanda da ayrı bir tuş olarak adreslenmiştir ve ilgili tuşa basılarak dışarıda (`Away’) kurma yapılabilir).

Kismi Kurma Yani Ev modunda Kurma 

Mekanda kişiler kalacaksa kullanılır. Mekanda alarma neden olabilecek hareket
dedektörlerinin pasif diğer bölgelerin (zone) aktif olduğu kurma şeklidir. Mekanda
kişilere hareket serbestliği tanınarak mekanın korunmasının amaçlandığı kurma
şeklidir. Bu özelliğin hangi hareket sensörüne verileceği, mekanı kullanım şeklinize göre, sistem montajı esnasında teknik servis tarafından belirlenecektir.

Alarm sistemini Kapatmak (iptal etmek) 

Alarm Sistemi, Şifre Paneli yardımıyla kapatılabilir. Alarm Sistemi kuruluyken
(devreye alınmış / aktif) Şifre Paneline geçerli şifrelerden biri girildiğinde Alarm
Sistemi kapatılmış olur. Hatalı bir işlem yapıldıysa tuşuna basılıp işlem sıfırlanır
ve tekrar şifre girilir. Şifre Paneline ulaşmak için giriş süresi tanımlanan kapıdan giriş yapılmalıdır. Giriş süresi tanımlanan kapıdan giriş yapıldığında daha önce programda ayarlanan süre içinde doğru şifrelerden birinin sisteme girilmesi gerekir, aksi haldeAlarm Sistemi harekete geçer.

alarm-sistemi-hakkinda-bilgi
alarm-sistemi-hakkinda-bilgi

Dsc Hızlı kurulum Nasıl Yapılır

yıldız  sıfır  * 0 tuşlarına basarak Alarm Sistemi şifre girilmeden aktif hale getirilebilir (devreye alınabilir). Ancak aynı şekilde Alarm Sistemi kapatılamaz, Sistemi kapatmak için yukarıda “Sistemi Kapatmak” bölümünde tanımlanan şekilde şifre girilmelidir.

ALARMINIZI UZAKTAN KUMANDA İLE KURULUM

Sisteminize tanımlanmış Uzaktan Kumanda var ise Alarm sisteminizi kumanda yardımı ile aktif hale, pasif hale getirebilir, devreden çıkarabilir ve Alarm cihazınıza komut Durum (Panik) bildirimi yapabilirsiniz.