Alarm Sisteminde Elektrik Kesilince Alarm Neden Çalıyor

Alarm Sisteminde Elektrik Kesilince Alarm Neden Çalıyor

ELEKTRİK KESİLİNCE ALARM NEDEN ÇALAR ?

  • Alarm akü bitmiş  olabilir ve sabotaj vermiş olabilir  alarm dışardan öter yani ana panelde elektrik olmayabilir  siren içindeki  akü veya pil sayesinde dış siren sürekli çalar. elektrikler kesildiğinde çalan alarm sistemini  susturmanın en kolay yolu  siren içindeki aküyü veya pilin üzerindeki kırmızı veya siyah kabloyu çıkarmaktır.
  • Elektrikler  kesildiğinde akü hala  sağlam çalışır durumda ise ve ana panel çalışır  durumda ise dış sirenin veya iç sirenin ötme sebebi  montajı yapan alarmı kuran firma veya sahıs programlamada elektrik  kesilince alarm çalması veya telefon araması  şeklinde ayarlı olmasıdır. alarm sistemini sesini iptal etmek için elektriğin gelmesini beklemenize  gerek yok veya dsc alarm servisini çağırıp elektrik kesilince  alarm çal senaryosunu iptal ettirebilirsiniz.

Elektrik Kesilince Devreye Giren Alarm

  • Elektrik kesilince alarm sisteminiz çalıyorsa, ilk olarak alarm sistemin kablolarını sökmeniz yada kopartmanız çözüm olmayacaktır. Alarm sisteminde elektrik kesintisinde alarm paneli içinde takılı olan akü veya pil alarm sisteminin çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır. Alarm sisteminde takılı akü veya pil biterse elektrik kesilince alarm çalar. Elektrik kesintilerinde alarm sisteminizin çalışmaya devam etmesi için akünüzün en az 2 yılda bir değiştirilmesi gerekmektedir.

DSC Alarm Elektrik kesilince alarm çalıyorsa ;

Dışarıda ötmekte olan dış harici siren kapağını açın ve siren içerisindeki akü uçlarını yada pil soketini   sökün. Bu şekilde sirenin bağırmasını kesebilirsiniz.

Alarm Sistemi Nasıl susturulur

Elektrik kesildiğinde Alarm niye Çalar sorusuna cevabımız ?

Günümüzde ev ve iş yeri güvenliğini biz yokken koruyan bir sistem , Alarm sistemleri.Alarm sistemleri yaşadığımız yerlerde harici ve dahili bilşenleri sayesinde (hareket dedektörü,duman dedektörü,manyetik kontak gibi) korumaktadır.

Bu koruma da en büyük etkenlerden biride caydırıcı özelliği yüksek olan sirenlerdir.sirenler, sistemin olası bir saldırı durumunda yada yangın , su gibi evimizi olumsuz yönde etkileyecek konularda  çalarak dışarıya yüksek sesli(sistemde var olan siren modeline göre değişiklik gösterebilir) bir bildirim verir.