Alarmlı Hırsız Güvenlik Sistemi

Alarmlı Hırsız Güvenlik Sistemi

Her birimizin kendimiz ve sevdiklerimizi etraftaki tehlikelerden korumak için çeşitli yöntemleri vardır, işte alarmlı hırsız güvenlik sistemi bu yöntemlerin arasında en güvenilirlerin içinde yer alır.

Güvenlik hepimizin başlıca ihtiyacıdır ve etrafta güvenliğimizi tehdit eden çok sayıda unsur bulunmaktadır. Bu unsurların başında da hırsızlık gelmektedir. Hırsızlığın da çeşitleri vardır fakat bize fiziksel olarak zarar vermeye en yakın hırsız evimize giren hırsızdır.

Alarmlı Hırsız Güvenlik Sistemi Nedir?

Alarmlı hırsız güvenlik sistemi evimize girilmek için zorlama yapılması ya da girilmesi durumunda aktif hale gelen bir uyarı sistemidir. Bu uyarı sistemi her şeyden önce caydırıcılık özelliğine sahiptir. Sistem sayesinde can ve mal güvenliğimizi büyük ölçüde sağlayabilmekteyiz.

Alarmlı Hırsız Güvenlik Sistemi Kimler Tarafından Kullanılmalıdır?

Alarmlı hırsız güvenlik sistemi içinde bulunduğumuz tehlikeli ortamda güvenliğini sağlamak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Sistem ofis, dükkân ve ev gibi çeşitli ortamlarda kullanılabilmektedir.

Alarmlı Hırsız Güvenlik Sisteminin Çalışma Prensibi Nedir?

Alarmlı hırsız güvenlik sistemi temelde çeşitli sensörler ile birlikte ortamda istenmeyen hareketi tespit etme ve istenmeyen hareket için uyarı verme prensibi ile çalışır. Öncelikle yüksek sesli bir siren ile kendini gösterir ve etrafa istenmeyen hareketi bildirir. Bu siren sesi yüksek oranda caydırıcılık etkisine sahiptir. Siren sesi sırasında alarmın sahibi ilgili firma tarafından bilgilendirilir ve hareketten haberi olmadığına dair emin olunur. Alarm sisteminin sahibinin bu hareketten haberi olmaması durumunda kolluk kuvvetlerine haber verilir ve olay yerine intikal etmeleri istenir.

Alarmlı Hırsız Güvenlik Sistemi Sırasıyla Nasıl İşler?

Alarmlı güvenlik sistemi almayı düşünüyorsak eğer çalışma aşamalarını bilmek tabi ki hakkımız.

Kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılan alarmlı hırsız güvenlik sistemlerinden kendimize uygun olanı seçilerek korunmasını istediğimiz bölgeye yerleştirilir.

Yerleştirilen alarmlı hırsız güvenlik sistemi aktif hale getirilir. Beraber çalıştığı firmayı güzel araştırmış ve hizmet prensiplerinden emin alarm sahibinin artık için son derece rahattır.

Alarmlı hırsız güvenlik sistemi hareket sensörü ( kapının zorlaması), ısı sensörü gibi çeşitli sensörler vasıtasıyla çalışır. Sensörlerin bahsettiğimiz istenmeyen hareketi algılaması durumunda sistem çalışmaya başlar

Sistemin çalışmaya başlaması ise birlikle şiddetli bir siren sesi duyulur. Siren sesi süregelirken beraber çalıştığınız firma ilgili işlemleri çoktan başlatmıştır.

Öncelikle yaşanan olaydan siz haberdar edilirsiniz ve ilginizin olup olmadığı sorulur. Akabinde kolluk kuvvetlerine haber verilmesi için sizden izin istenir.