Çatalca Dsc Alarm

Avrupa ve Amerika’da yaygınlaşan kamera güvenlik sistemleri, ülkemizde de ilgi uyandırdı. Yakın zamana kadar kameralı güvenlik sistemleri çok yaygın değildi. Hırsızlık olaylarının artması ile birlikte ülkemizde de kameralı güvenlik sistemleri tercih edilmeye başlandı. Eşkâl belirleme, hırsızlık olaylarının anında tespit edilmesi ve hırsızlık olayında caydırma özelliği, kameralı alarm sistemlerinin en önemli özelliğidir.Çatalca alarm sistemi konusunda yapacağınız tercih, güvenlik sisteminin kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Cihaz Özelliğine Dikkat Edilmelidir

Güvenliğinizi sağlayacak cihazı alırken, dikkat edeceğiniz en önemli husus servis hizmetidir. Cihazınızın yedek parçası olmalıdır. Yedek parçası olmayan cihazlar tamir ve bakım işlemi esnasında problem meydana getirmektedir. Tutulan ve aynı zamanda görüntü kalitesi iyi cihazlar tercih edilmelidir. Çözünürlük özelliği iyi olan kameralarda zom özelliği daha kalitelidir. Kaliteli kameralar, özellikle hırsızların eşkâlinin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

İki Çeşit Kamera Sistemi Bulunuyor

1- Ip kategorisinde değerlendirilen kablosuz cihazlar, günümüzde en çok tercih edilen modellerdir. Bu modellerin en önemli özelliği anlık ihbar özelliğidir. İstediğiniz zaman korumaya aldığınız alanı cebinizden kontrol edebilirsiniz.

2- Kablolu özelliklere sahip cihazların kontrol özelliği de oldukça iyidir. Güvenlik kabininde anlık kontrol yapma imkanı sunan bu güvenlik kameraları, aynı caydırıcı özelliklere sahiptir.

Güvenlik İçin Kurulan Sistemin Özelliği Nedir?

Profesyonel özelliklere sahip kamera sistemleri, ses ve hareket sensör özelliğine sahiptir. Sese karşı ve harekete karşı duyarlı bu kameralar, pencere, çatı, kapı, bahçe girişleri ve hırsızların geçebileceği noktalara kurulmaktadır. Burada meydana gelen ses ve hareketler, alarm sistemini harekete geçirmektedir. Sesli ikaz sistemleriyle uyumlu bu sistem, maksimum koruma sağlamaktadır. Çoklu kamera sisteminin yanı sıra Çatalca 1 kamera sistemi de tercih edilebilir. Tek kameralı güvenlik sistemleri, küçük mekanlar için tasarlanmaktadır.

catalca-dsc-alarm
catalca-dsc-alarm

Kameralar Özelliğine Göre Sınıflandırılmaktadır

Kalabalık mekanlarda hareketli obje sayısı fazladır. Bu nedenle bu gibi yerlerde kullanılacak güvenlik kameraları hareketi yakalayabilen modeller olmalıdır. Gece güvenliği gerektiren yerlerde gece görüşlü cihazlar ön plana çıkmaktadır. Diğer yandan öndeki nesneyi veya arkadaki nesneyi görüntü açısından ön plana çıkaran cihazlar da oldukça önemlidir. Zom özelliği de hırsızlık olaylarının engellenmesinde önemlidir. Zom işleminin kaliteli bir şekilde yapılabilmesi, özellikle eşkâl belirlemede önemli rol oynamaktadır. Çatalca en iyi alarm sektöründe, sesli uyarı sistemine sahip güvenlik sistemleri ön plana çıkıyor. Kameralı sistemlerle uyumlu olan bu sistemler de de aynı teknik uygulanıyor. Önemli geçiş noktaların sesli alarm sistemi kuruluyor.