Dsc Alarm 4 Pırlı Sistem

Günümüzde soygun ve hırsızlık olayları sıklıkla yaşanır. Bu olaylar kişileri korkuturken aynı zamanda kişilerin manevi ve maddi açıdan zarar görmelerini sağlar. Bu sebeple Kanadalı üretici firma tarafından soygunlarda haberleşmeyi ve korumayı sağlaması amacıyla dsc alarm 4 pırlı sistem geliştirilmiştir.

Dsc Alarmın 4 Pırlı Sistemi Nasıldır?

Dsc alarmın 4 pırlı sistemi kullanışlı bir üründür. Yaşanan soygun veya hırsızlık olaylarında anında uyarı sinyali verir. Bu sayede alarm izleme merkezine saniyeler içerisinde uyarı gönderilerek polis, itfaiye veya jandarma gibi ekiplerin olay yerine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Satın Alınan Dsc 4 Pırlı Sistemde Hangi Ekipmanlar Vardır?

Piyasada bulunan diğer alarm sistemlerinden farklı olarak alarm haber merkezine bağlanma özelliği bulunan sistemler güvenlik hizmetini sahip olduğu ekipmanlar aracılığıyla yerine getirir. Satın alınan dsc 4 pırlı sistemde bulunan ekipmanlar şunlardır; iç siren (1 adet), dış siren (1 adet), pır dedektörü (4 tane), şifre paneli (1 adet), alarm paneli (1 adet), trafo (1 tane) ve güç kaynağıdır.

Dsc 4 Pırlı Alarm Sisteminin Özellikleri

Dsc 4 pırlı sistem adını sahip olduğu 4 pır dedektörü sayesinde alır.

Pır dedektörleri dışında alarm sisteminde yer alan ekipmanlar şunlardır;

  • Alarm sisteminde iç siren ve dış siren bulunur. Bu sayede hem mekanın içerisi hem de dışarı olası içeri girme teşebbüslerinde evin içini ve çevreyi haberdar eder.
  • Sistemde yer alan pır dedektörlerinin hayvan algılama özelliği yoktur. Bu sayede hayvanlar sebebiyle gereksiz uyarılar vermeyerek alarm sahiplerini rahatsız etmez.
  • Alarm sisteminde şifre paneli vardır. Bu sayede alarm sahipleri şifre aracılığıyla alarmın devreye alınması ve diğer işlemleri gerçekleştirebilirler.
  • Sistem sahip olduğu özelliklerin etkisiyle internet bağlantısını kullanarak alarm merkezine bağlanır ve şüpheli durumların merkeze iletilmesini sağlar.
  • 4 pırlı sistem her alanda kullanılmaya uygundur.

Bu özelliklere sahip olan alarm sistemi Avrupa standartlarında üretilmiştir. Ayrıca CE, Iso 9001-9002 belgelerine sahiptir.

dsc-alarm-seti-4
dsc-alarm-seti-4

Alarm Merkezi İzleme Sistemi Aboneliği

Dsc 4 pırlı alarm sistemi mekanların soygun ve hırsızlığa karşı koruma yapmasını sağlayan en önemli özelliği alarm haber alma merkezinin olmasıdır. Bu sayede girişimler hızlı bir şekilde haber alınarak adli birimlere iletilir. Ayrıca sistemi kullanan kişilerde durumdan haberdar olur. Bunun için sistemi satın alan kişiler 1 yıllık abonelik kazanırlar ve alarm izleme merkezinden ücretsiz olarak bu süre zarfında yararlanabilirler.