Dsc Alarm Fiyat

Dsc Alarm Fiyat

En iyi fiyat ile Ev ve işyerlerine Dsc kurduğumuz alarm sistemleri ile alarm izleme hizmetleri, her türlü güvenlik ihtiyacınıza özel proje hizmetleri, projenin boyut ve kapsamına uygun fiber altyapı çözümleri, her boyuttaki elektronik güvenlik ihtiyacınıza çözüm getirebilen kamera sistemleri, elektronik güvenlik sistemleri içerisinde en yüksek caydırıcı etkiye sahip olan alarm sistemleri, geniş bir kullanım alanına sahip geçiş kontrol sistemleri sunmaktayız.

Son yıllarda artış gösteren hırsızlık, gaz sızıntısı, yangın gibi tehditlere ek olarak gasp edilme gibi kişilere özellikle saldırıda bulunan durumlar ile karşılaşmamak için; her dört kişiden üçü alarm sistemi kullanmaya başladı. Kendisi, ailesi ya da iş yeri için hayati önem arz eden tehlikelere herkes maruz kalabilir, alarm sistemi özellikle hırsızlara karşı da caydırıcı özelliği ile fayda sağlamakta.

Alarm sistemleri: alarm paneline bağlı dedektörlerin herhangi bir sorun algılamasıyla, otomatik olarak alarm merkezini araması planıyla kurulmuştur. Plan dahilinde alarm sesi açılır, telefon ve alarm haber alma merkezlerine gerekli bilgilendirme yapılır.

Dedektörler işlevlerine göre;

Gaz yoğunluğunu algılayarak
Dumanın artışını ve yoğunluğunu algılayarak
Isının hızlı değişimi ya da ısı eşiğini aşması durumlarında
Hareket dedektörü, sıcak hareketli cismi algılayarak
Manyetik kontak, iki parçalı nesnelerin (kapı, pencere vb.) parçaları birbirinden ayrıldığında
Cam kırılma dedektörü belli mesafedeki bir camın kırılması yada çizilmesi esnasında çıkan akustik ses ile harekete geçer.
Yine alarm sistemi paneli bir alarm haber alama merkezine bağlanmışsa ilgili alarm haber alma merkezine bilgi verecektir.

Alarm Sistemleri Nasıl Fiyatla Uygulanmalı?

Alarm sistemlerini uygulama

Seçim; alarm sistemi markasının seçilmesi
Keşif; uygulama alanına sistemin doğru çalışması için uygun planlama
Montaj; ürün montajlama personelinin nitelikleri
Test; ürün montajlandıktan sonra sorunsuz çalışıyor olması.
Dikkat edilmesi gereken teknik özellikler

Alarm donanımı; kaliteli, kolay kullanıma sahip ve uluslararası elektronik standartlarına uygun olmalı.
Markanın, yeterli yedek parçasının bulunmalı ya da kolay ulaşılabilir olmalı.
Sistem tasarımının kullanılacak mekanın özelliklerine ve mekanın yaşam senaryosuna göre tasarlanıp, risk analizinin doğru çıkartılması.
Elektronik donanımın yetkili ve uzman teknik çalışanlar tarafından uygulanması ve kontrol edilmesi.
Satın alınacak panelin Alarm Gözlem İstasyonları ile haberleşebilme özelliğinin bulunmasına özen göstermeliyiz.
Daha sonra yaşanabilecek teknik arızalar için, yeterli teknik destek ve servis hizmeti verecek bir firmadan satın alınmasına özen göstermeliyiz.
Alarm sistemlerinde aksaklık yaşamamak için kaliteli ürünleri tercih etmeli, güvenilir kaynaklardan ürün almalı, profesyonel tasarım ve tesisat işçiliğine dikkat etmeli, satış öncesi-sonrası teknik servis garantisi alınmalıdır.

Alarm Sistemleri Fiyat Uygulama Alanları

Alarm sistemleri güvenlik kontrolü yapılmak istenen ve oluşabilecek tüm tehlikeleri göz önünde bulunduran herkes için gereklidir. Konumu, teknolojik donanımı ya da donanımsızlığı, sigortalı olması fark etmeksizin ev, ofis, site, plaza, tüm firmalar, fabrika gibi her konut yapıda kullanılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken ise doğru keşif ile uygun planlamanın yapılmasıdır.