Dsc Alarm Markası

Dsc Alarm Markası

Türkiyе’dеki  Dsc alarm, yüzdе 98’lеrе varan oranda tеlеfon hatları üzеrindеn takip еdilmеktеdir. Tеlеfon hatları üzеrindеn izlеmе, muhakkak bu hizmеti hiç almayan vеya tеlеfon arama modülü ilе cеp tеlеfonlarına alarm bilgisinin düşmеsini sağlayan sistеmlеrе oranla çok önеmli avantajlar sunmaktadır. Fakat bundan çok daha güvеnli bir izlеmе sеçеnеği dе günümüz tеknolojisindе artık mümkündür.

 

alarm sistemlerinin haberleşme ağını sağlayan, valilikten alınan Alarm merkezi kurma ve işletme belgesi ile faaliyet gösteren iletişim birimidir. 7/24 yetkili ve eğitimli personellerin bulunduğu sistemden gelen sinyallerin etüt edilip geri dönüş yapıldığı ve kullanıcılardan gelen taleplerin değerlendirilip cevap verildiği merkezdir.

Dsc Nasıl Çalışır ?

Mekana kurulan alarm sisteminin ALARM TAKİP MERKEZİNE bağlanması için sabit hat telefon,GSM modül,ıntranet-internet yolu ile (bunlardan biri yeterlidir) gelen sinyaller takip edilmektedir.

Ne Hizmet Verir ?

Sistemden gelen sinyal, hangi bölgeden geldiyse ona bağlı olarak polis,ambulans,itfaiye ekipleri adrese yönlendirilir

Kurulu olan sistem devamlı surette kontrol altında tutulur. Herhangi bir arıza ve iletişimsizlik durumu ekranlarda görülür ve müdahele edilir.

Mesai başlangıç ve bitiş saatleri dışında, yetkili kişiler dahi olsa, giriş yapılır ise, ilgili kişilere haber verilir. Bütün giriş çıkışlar detaylı bir şekilde rapor edilir.

Yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınır.

Sistem belirlenen saatte devreye alınmamışsa, yani alarm sistemi kurulmamışsa unutulmuşsa kullanıcı aranıp bilgi verilir. Eğer istenirse uzaktan devreye alınır.

Eğer zorla size alarm sistemi açtırılmak istenirse tehdit şifresi oluşturabilirsiniz. Normalde kullandığınız şifreniz haricinde tehdit şifrenizi girerseniz, alarm hiçbirşey olmamış gibi devreden çıkar.Fakat, merkez hemen yakınlarınıza ve polise haber verir.

Kullanım uyarısı yapar. Eğer sistemi bir müddettir kullanılmıyorsa, aranarak haber verilir.

Hergün, genellikle gece saatlerinde sisteme bir sinyal gönderip alınarak, sistemin haberleşmesinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Müşterilerimiz ister ise alarm sistemi her açılış kapanış olduğunda cep telefonunuza otomatik olarak işerinizin kimin tarafından kapanıp açıldığını size mesaj atar alarm takip merkezinin bir faydası ise sisteminizde olabilecek bazı arızaları daha önceden fark ederek sizlere ve alarm sistemini yapan firmaya bilgi vermiş olmasıdır veya her hangi bir dedektör veya cihaz arıza yaptığında hangi cihazın arıza yaptığını bizlere net olarak söylemesidir. Alarm çağrı merkezi merkezi her hangi alarm durumunda sizlerin daha önceden belirttiği kişilere haber verir eğerki müşterilerimiz kolluk kuvvetlerinin yönlendirilmesini ister ise polis ve jandarma gibi birimlere haber verilerek mekana müdahale etmelerini sağlamaktadır,bazı şirketlerde birkaç telefon hattı olduğundan dolayı müşterilerimiz bütün hatların çalışıp çalışmadığını net olarak bilmeye bilir, alarm sistemine bağlı olan telefon hattında bir arıza olur ise alarm sistemi daha önceden belirtilen test saatinde alarm merkezine sinyal gönderemez ise bunun bilgisi hemen müşterilerimize verilmektedir bu arıza müşterimizin hattı çalıştığı halde sisteme sinyal gitmiyor ise mekana teknik servis yönlendirilerek hemen bu sorun ortadan kaldırılmaktadır.