Dsc Alarm Nasıl Bir Alarm Sistemi

Dsc alarm nasıl bir alarm sistemi

Dsc Alarm Nasıl Bir Alarm Sistemi

DSC Nasıl Bir Alarm Sistemi?

DSC alarm sistemleri, uzun sürelerdir güvenli alanların oluşturulması konusunda insanlara çok iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Kaliteli ve her bakımdan güçlü yapısı bulunan bu sistemler, hem ev ve hem de iş yerlerinde en performanslı biçimde kullanılabilmektedir. DSC alarm sistemleri arasında yer alan ürünlerin yapılarında birtakım değişkenlikler de olabilmektedir.

Çünkü insanların alarm cihazlarından beklentileri, bu hususta farklılıklar gösterebilmektedir. Bu bakımdan her ihtiyaca uygun nitelikte ürünlerin tasarımları yapılmaya çalışılmaktadır. Bunlar arasında öne çıkanlar özellikle kablolu veya kablosuz sistemler olmaktadır. Her bir sistemde farklı bir yapı yer almaktadır.

Kablosuz sistemlerde genel olarak ihtiyaç olan güç, cihaz mekanizmasında yer alan bir pil sayesinde karşılanmaktadır. Bu durumun en önemli faydasıysa özellikle elektrik kesintilerinde kendisini gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra kablolu sistemlerdeyse gerekli güç sadece kablolar yoluyla temin edilebilmektedir. Ancak burada da akü yardımıyla cihazların 24 saate kadar çalışabilmesi şansları vardır.

DSC Alarm Sistemlerinin Özellikleri

Ortamın gereksinimlerine uygun olarak mutlaka tercih aşamasında en iyi özellikleri bulunan alarm sistemlerini seçmek ve bunları kullanmaya çalışmak gereklidir. Kaliteli bir model olan DSC alarm sistemlerinin çok iyi nitelikte özellikleri vardır.

  • Sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle uzun süreler kullanılabilmesi
  • Her ortama uyum sağlayabilen bir yapıya sahip olması
  • Fiyat konusunda uygun imkânlar sunması
  • Kurulumu ve montajının kolay olması
  • Bünyesine çok farklı tasarımda seçeneklere yer vermesi

DSC alarm sistemlerinin genel olarak yapısında bu türden özellikler yer almaktadır. Bu bakımdan insanların büyük bir çoğunluğu bu ürünleri hep memnun kalarak kullanabilmektedirler.

dsc-nasil-bir-alarm-sistemi

Hırsızlıkların Engellenmesi

DSC alarm sistemleri, hırsızlıkların engellenmesi ve fark edilmesi konusunda çok iyi bir verim gücüne sahip olarak çalışmaktadır. Ortamda herhangi bir yerde bir zorlama olduğunda bu sistemler derhal aktive olabilmekte ve uyarı sirenleriyle durumu çevredekilere haber verebilmektedir.

Cam Kırılma Dedektörleri

DSC alarm sistemleri içerisinde yer alan cam kırılma dedektörleri, camda meydana gelen bir çatlama veya kırılmayı anında hissedebilmektedir. Bu durum hırsızlık başta olmak diğer hususlar konusunda da kişilere sorunu en iyi şekilde fark ettirebilmektedir.

Dsc marka alarm sistemi kanada malıdır dünya genelinde kullanılan bir alarm sistemi olan dsc beş yıldız almış bir sistemdir türkiyede yüzde 50 si dsc kullanmaktadırlar memnuniyet olarak yüzde yüz diyebilirim dsc kablolu ve kablosuz ikiye ayrılıyor kablolu sistem dt8 kablo ile kesinlikle olması lazım yetkili ve usta kişi olması çok önemlidir yoksa yapılan proglama ve kurulum yanlış olursa hatalı alarm verebilir dsc fiyat olarak ne pahalı nede ucuz bir alarmdır bankalar kuyumcular konsolosluklar döviz büroları gibi önem arzeden yerlerin tercihi dsc oluyor

DSC Güven Huzur Verir

dsc hırsız alarm sistemleri model olarak çeşitleri mevcuttur keyped ledli lcd dokunmatik gibi çeşitleri mevcut paneller 4 lü 6 lı 8 li 16 lı 32 li 64 lü mevcuttur kumandalı olarakta kullanılabiliyor dsc sireni kablolu veya kablosuz olarak vardır genelde kablolusu tercih ediliyor hem uygun fiyatlı hemde kaliteli bir alarm sistemidir.

hırsızlık vakalarını önlemek ve evimizi güvenliğe kavuşturmak için çoğunlukla demir parmaklık taktırma yolunu seçiyoruz. Yangın ve ülkemizin inkar edilemez gerçeği olan deprem durumlarında demir parmaklıklar, kaçışı imkansız hale getirirlerken, aynı parmaklıkları aşmanın uygun teçhizatla işbaşında olan hırsızlar için hiç de aynı ölçüde imkansız olmadığı görülmekte. Bunun yanında, çelik kapıların hırsızları önlemekte yetersiz kaldıkları gözlenirken, takviyeli ve çelik kapıların, demir parmaklıklar gibi, yangında ve depremde kaçışı zorlaştırdıkları gözardı edilemeyecek gerçekler. Kaldı ki, bu tür kapıların maliyetleri de hiç de küçümsenmeyecek boyutlarda. Tüm bunların yanında, hırsızlık durumunda bile yeterli ve sağlıklı çözümler sunamayan bu alternatifler, yangın, gaz kaçağı, su baskını, panik ve acil sağlık problemleri gibi konularda ise tamamen konu dışı kalmaktadırlar.

Üzülerek belirtilmesi gerekir ki, hırsızlık vakalarında sadece mal güvenliğiniz değil, can güvenliğiniz de tehlikededir. Alarm sistemleri öncelikle sizleri korumak için vardır.  mal çalındıktan sonra zararı kısmi olarak karşılar ve özellikle sizin için manevi değeri olan eşyaları ise geri veremez. Öte yandan, sigorta ile alarm sistemi birbirini bütünler, birbirlerinin yerine geçmez. Alarm sistemi, hırsızlık olmadan devreye girer, sadece olay yaşandıktan sonra değil, o olayı yaşamamak için de önlem almamız gerekmektedir.