Dsc Alarm Resetlemek

dsc-alarm-resetlenmesi-nasil-yapilir

Dsc Alarm Resetlemek

Dsc Alarm sisteminde reset atmak 

merhaba arkadaşlar size dsc alarmı nasıl resetleriz hakkında bilgi vereceğim!

reset ne durumlarda atılır nasıl atılır gibi sorulara cevap vereceğim bir dsc alarm sistemi Uzmanı olarak alarmınızın şifresini unuttuğunuzda veya hatalı alarm verdiğinde mühendislik şifresi değiştirildiyse reset atmak gerekebilir.

1.şifre paneli yani keyped üzerinden reset atma yapılabilir

2.panel üzerinden reset atılabilir

birinci şifre paneli üzerinden reset atmak istiyorsak mühendislik şifresini bilmemiz gerekiyor genelde mühendislik şifresi *85555 dir ilk şifre değiştirilmediyse veya şifre konulmadıysa bu şifre geçerlidir şifre paneli üzerinden tuşlarla Cihazı resetleyebiliriz mühendislik şifresi 999 tekrar mühendislik şifresi işlem tamamlanmış ancak biraz beklememiz gerekecek 1 dakika kadar cihazdan ses çıkacak ve tüm Işık’lar yanacaktır keyped üzerinden resetleme işlemi bitmiş ve yeniden programa yapabilirsiniz.

ikincisi ana panel üzerinden resetlemek için yirmi santimlik bir inçe kablo veya tel yeterli olacaktır cihazı panel açıp ZON birden pgm birden kablo atın ve elektriği kesin ve elektriği verin bir dakika kadar bekletin cihazdan ses verecektir bu ses cihazın resetlendiğini bildiriyor  ve tekrar kablo çıkarın ve proglama yapabilirsiniz.

Dsc Resetleme tüm paneller için aynısıdır

dsc alarm sisteminde resetleme tüm paneller için aynısı geçerlidir dsc tamamen kilitlendiyse hiç uğraşmayın çünkü yeniden yazılım atmak gerekir Banu’da biz
Reset iki şekilde atılı yapabiliriz sadece dsc alarm bayileri de yapamaz yazılım sadece bizim tarafımızdan atılabilir  bu işlem içinde ücret talep ediyoruz.

Dsc alarm güvenlik sıfırlama işlemi yapmak istiyorsanız bize ulaşabilir servis talep formu doldurabilir veya en yakın bayimizi yönlendirebiliriz

DSC alarm sistemi, bir elektrik kesintisi sırasında birkaç saat pil  gerektiğini, ancak kesinti daha uzun bir süre varsa, pilleri iptal edilebilir. Bu durumda, kontrol ünitesi üzerindeki tuş takımını kullanarak sensörleri sıfırlamak gerekir.

DSC Alarm Sistemi Programlanması

DSC Alarm Programlama şifresi :5555
DSC Alarm Kullanıcı şifresi : 1234

dsc-alarm-sistemi-resetleme
dsc-alarm-sistemi-resetleme

DSC Alarm Sistemi Programlama menüsüne giriş için ;

* ‘ a bas 8 ‘ e bas mühendislik şifresini gir. Tuş takımından onay sesi gelecek. Uzun bir bip sesi gelirse girdiğimiz programlama şifresi yanlıştır. Programlama şifresi bilinmiyorsa panelin resetlenerek fabrika değerlerine getirilmesi gerekmektedir

DSC Alarm sistemi Programsal reset atmak için
* – 8 – 5555 – 999 – 5555 – 999 tuşlanır panel tepki verip tuş takımından ses gelene kadar beklenir.

Donanımsal reset atmak için
Panelde zone 1 klemensi ve PGM1 klemensleri boşaltılır panelin elektriği kesilir zone1 ve PGM1 klemensleri arası kısa devre edilir elektrik verilir tuş takımından ses gelene kadar beklenir elektrik kesilir kısa devre sökülüp normal bağlantılar yapılır elektrik tekrar verilir.