Dsc Alarm Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

dsc-alarm-sifre-unuttum

Dsc Alarm Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

Alarmınızın şifresini kesinlikle unutmamalısınız unutur iseniz ne yapabilirsiniz birincisi kesinlikle alarmın şifre paneline dokunmayınız yani yanlışlıkla şifreyi hızlı kurulum ile aktif edebilirsiniz.alarmınız kurulu ise unuttunuz ise alarmınız size süre verecek ve alarm devreye girecektir panik yapmayın ve 3 dakika 5 dakika ötebilir bu sizi paniğe yol açmasın tabi ne yapmanız lazım ikinci bir şifreniz var ise onu girebilirsiniz şifreyi girdiğinizde alarm sistemi pasif olur ama mutlaka master şifrenizi unutmamanız lazım unutur iseniz Dsc alarm yetkili servis personel arkadaşları çağırmalısınız 444 22 74 nolu telefonan iletişim kurabilirsiniz.

Teknolojinin gelişimi ister istemez hayatımızın her alanına girmiş vaziyette. Teknolojinin gelişmesiyle beraber kişisel mahremiyet alanımızda da gelişmeler yaşanmasına sebep oluyor. Kullandığımız teknolojik aletler; banka kartlarımız, kullandığımız cep telefonları, internet ortamlarında üye olduğumuz siteler ve daha fazlası artık mahrem alanımız olarak tanımlanabilir. Tabi haliyle bu mahrem alanlarımızı korumak ihtiyacı hissediyoruz doğal olarak.

Gelişen teknoloji ve değişen dünyada artık her işlem bir dokunma kadar ötede ve yakınlıkta olabiliyor Yirmi ikinci yüzyılın ortalarına gelmeye başladığımız ve yaşadığımız bu hayatta artık her şey dijital bir mahiyet kazandı. İki binli yılların başıyla beraber dünya üzerindeki teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırdığı gibi zorluklar içerisine de sokabiliyor.

teknolojik varlıkla koruma altına aldığımız mahremiyetimiz ve bunca mahremiyet alanına belirlediğimiz değişik değişik şifreler zaman içerisinde unutulabiliyor. Bu durumda herkesin aklına tek bir soru geliyor; alarm şifresini unuttum ne yapabilirim?Hangi alarm şifresini unuttuğumuz ne yapabileceğimizin sınırını da belirler aslında.

Örnek olarak eğer unuttuğumuz şifre bir ev güvenlik şifresiyse ve alarm sizin şifresini unuttuğunuz için çalmaya devam ediyorsa otomatik olarak evinizin adresine bir polis ekibi yönlendirilecektir. Bu durum aynı zamanda çalıştığınız ya da sahibi olduğunuz iş yeri için de geçerlidir. Böyle bir durumda güvenlik anahtarı kullanabilir ve şifrenizi sıfırlama yöntemini kullanıp; şifrenizi tekrardan yapılandırabilirsiniz. Alarmın şifresini unutmak olağan bir durumken güvenlik parolasını unutmak olağan dışı bir durumdur.

DSC alarm şifre değiştirme

DSC 1616, 1832, 1864, 5010, 5020 Alarm Panellerinde Keypad üzerinden;

Master Şifre Değiştirme:

* 5 MEVCUT MASTER ŞİFRE 40 YENİ 4 HANELİ MASTER ŞİFRE # # (öRNEK : * 5 1234 40 4321 # #)

Kullanıcı Şifresi Ekleme-Değiştirme / Üzerine Yazma :

* 5 MEVCUT MASTER ŞİFRE 01 YENİ 4 HANELİ KULLANICI ŞİFRESİ # # (öRNEK : * 5 1234 01 4321 # #)
* 5 MEVCUT MASTER ŞİFRE 32 YENİ 4 HANELİ KULLANICI ŞİFRESİ # # (öRNEK : * 5 1234 32 4321 # #)

NOT: Sistemde 40 master şifre,01,02,03,04,05,06,07,08,09,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32
user-kullanıcı şifreleridir. 40 şifre değiştirmeye yetkili tek şifredir. Diğer şifreler kendi şifrelerini yada diğer şifreleri değiştiremezler.
Partışınlara şifre atanmış ise 41-1.Partışın şifredir, 42-2.Partışın şifredir. İlave birkaç şifre verilecek ise ## yapmadann direk sıra numarası yeni şifre girilir en son ##yapılır. Şifre girerken versiyonlara göre 10-20 saniye arası işlem yapılmaz ise sistem otomatik olarak sizi şifre değiştirme programından atar.

Kullanıcı Şifresi Silme :

* 5 MEVCUT MASTER ŞİFRE 01 * # # (öRNEK : * 5 1234 01 * # #)
* 5 MEVCUT MASTER ŞİFRE 09 * # # (öRNEK : * 5 1234 09 * # #)

TROUBLE (SARI IŞIK ) – HATALARI GÖRME :

Sarı ışık yanarken *2 yapılır. Troule-Sarı Işık yanıp-sönerek flaş yaparken ekranda Led keypadlarda1`den 8`e kadar herhangi biryada birkaç led yanar.
İcon keypadlarda ekranın ortasında küşük harfle numara çıkar,birkaç hata var ise sırayla numaralarekrana gelir.
LCD keypadlarda ekranda system trouble yazar hatayı görmek için * basın diye uyarır.

dsc-alarm-muhendislik-sifresi
dsc-alarm-muhendislik-sifresi

*2 yapıldıktan sonra trouble flaşh yaparken :

1 yanar ise : Akü hatası uyarısı
2 yanar ise : Elektrik kesintisi uyarısı
3 yanar ise : Telefon hattı yok uyarısı
4 yanar ise : İletişim hatası uyarısı
5 yanar ise : 5 e tekrar basınız,Fire yanar ise yangın hattı arızası uyarısı, bölge numarası yanar ise kablosuz cihaz iletişim koparmış hata uyarısı
6 yanar ise : 6 ya basınız, yanan bölgelerdeki kablosuz cihaz tamper hata uyarısı
7 yanar ise : 7 `e tekrar basınız, yanan bölgelerin pili azalmış uyarısı
8 yanar ise : sistem saati girin uyarısı var demektir.
Sistem Saati Girme : * 6 Master Şifre 1 saat dakika ay yıl senenin son iki rakamı # #

Banka, paramatik kart olarak da tanımlanan şifrelerini de unutma olasılığımız olabilir. Bu durumda ise yapmamız gereken en mantıklı hareket telefon vasıtasıyla banka şubemizden yardım istemektir. Çalıştığımız bankanın hangisi olduğunun pek bir önemi yoktur böyle bir durum karşısında. Çünkü bankalar böyle durumlar için sizin kimlik bilgilerinizi veri havuzlarında depo ederler ve sizden kaynaklanacak herhangi bir olumsuz durumun önüne geçilmesinde sadece sizin bilebileceği bu bilgilerin sizin teyidinize bağlı olarak kullanırlar; bu sayede unuttuğunuz şifreyi sıfırlayabilir yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Bunca teknoloji arasında sıkışan insanın yardımına yine teknolojinin kendisi yetişiyor ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Şifrenizi unutmanız alarmınızı kurmanıza ve korumasız kalmanıza sebep olmaktan teknolojinin sayesinde çıkmaktadır.