Dsc Alarm Sistemini Yönetme

dsc-alarm-guvenligi

Dsc Alarm Sistemini Yönetme

Dsc Alarm ürünleri birbirinden farklı ve iyi pek çok teknolojik özelliği bünyesinde barındırdığı için günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir. Kurulumu ve montajı oldukça kolay bir şekilde yapılabilen Dsc Alarm ürünlerinde sistem yönetme işlemleri de yeterince anlaşılır bir yapıdadır.

Dsc alarm sistemini yönetme işlemleri farklı aşamalardan oluşmakta ve bu kapsamda ele alınmaktadır. Kullanıcı erişim kodları üzerinden sistem içerisine girilmekte ve böylelikle cihaza farklı komut ve talimatlar verilebilmektedir.

Kullanıcıların sisteme eklenmesi, kaldırılması ve yine değiştirilmesi gibi adımlar, sistem yönetme mekanizması içerisinde yer almaktadır. Doğru şekilde ayarlamalar yapıldığı takdirde istenen düzeyde değişiklikler de yerine getirilmiş olur.

Kullanıcı Yönetimi İşlemi

Dsc alarm ürünlerinde kullanıcı yönetimi işlemleri belli başlı birtakım adımlar yoluyla yapılmaktadır. Yapılmak istenen işlemin türüne göre tuş takımı üzerinde buna yönelik tuşlamaların gerçekleştirilmesine ihtiyaç vardır.

  • Kullanıcı programlama modunagiriş sağlanması,
  • Kullanıcı numarasının girilmesi,
  • Mevcut kullanıcının kaldırılması,

Sistem üzerinde kullanıcı kaldırma, değiştirme veya ekleme işlemleri için genel olarak bu yönde bir plan dahilinde hareket edilmektedir. Her bir adımda ilgili hanelere farklı numaraların girilmesine gereksinim olmaktadır. Bu sayede cihaz üzerindeki kullanıcılarda bir değişiklik yapılabilmektedir.

Kullanıcı Programlama Moduna Giriş

Alarm cihazı ve sistemi üzerinde kullanıcı programlama moduna girilmesi için [*] [5] [Ana Kod] numaralarının ilgili hanelere yazılması gereklidir. Üç tane hızlı şekilde bip sesinin duyulmasından sonra sistem veya program göstergeleri yanıp söner bir hale olur.

Buna ek olarak yine aynı zamanda silahlı olan kırmızı silahlı göstergenin de yanması gereklidir. Doğru kodlama girildiği takdirde bu yöndeki işlem başarıyla gerçekleşir. Uzun bip sesinin olması kodun yanlış olduğunu ifadede eder.

dsc-alarm-sistemini-yonetmesi
dsc-alarm-sistemini-yonetmesi

Kullanıcı Numarasının Girilmesi

Bu adımda değiştirilecek, eklenecek veya kaldırılacak kullanıcıya ait iki haneli olan kod ilgili bölüme girilmelidir. Bu iki haneden oluşan sayı yalnızca kullanıcı erişim kodu bölümüne giriş için kullanılmaktadır. Uygun kullanıcı numarası sisteme girildiğinde gerekli değişim yapılabilir.

Mevcut Kullanıcının Kaldırılması

Bu noktada yeni kullanıcının erişim kodunun sisteme girilmesiyle birlikte mevcut kullanıcının kaldırılması işlemi gerçekleştirilir. Bu adımdaki kullanıcı erişim kodu 4 haneden oluşmaktadır. Bu sisteme girildiğinde önceden tanımlı mevcut kullanıcı kaldırılır. Eğer istenirse bu işlem için [*] tuşu da kullanılabilir.