Dsc Alarm Sistemini Yönetme

Dsc Alarm Sistemini Yönetme

Tüm DSC Power Series güvenlik alarm sistemleri, kullanıcı erişim kodlarını yönetmek için benzer bir yöntem kullanmaktadır. Bu yazı, kullanıcıları ekleme, kaldırma ve değiştirme talimatlarını içerir.

Daha sonra daha ayrıntılı olarak çözeceğiz, ancak burada başvuru için bir adım var:

[*] [5] [Ana Kod] [Kullanıcı Numarası] [Yeni Kullanıcı Erişim Kodu]

İşte adım adım

1. Tuş takımınızdaki (sistem devredışı bırakıldığında) tuşuna basarak kullanıcı programlama moduna giriniz:

[*] [5] [Ana Kod]
Örnek:

[*] [5] [1] [2] [3] [4]
Üç hızlı bip sesi duyacaksınız, ‘Program’ veya ‘Sistem’ göstergesi yanıp sönmelidir ve kırmızı ‘Silahlı’ göstergesi yanmalıdır. Bunun yerine uzun bir bip sesi duyarsanız bir şeyler ters gitti. Doğru ana koda sahip olduğunuzdan ve sistemin silahsızlandırıldığından emin olun.

2. Eklemek, kaldırmak veya değiştirmek istediğiniz iki haneli kullanıcı numarasını girin :

[Kullanıcı Numarası (2 basamaklı)]
Örnek:

[4] [0]
Bu adımda, değiştirmek istediğiniz kullanıcının iki haneli kullanıcı numarasını girmeniz gerekir. Bu, Kullanıcı Erişim Kodu değildir, bu yalnızca Kullanıcı Erişim Kodunun saklandığı yere başvuran iki basamaklı bir sayıdır (normalde 01-32). Referans için güncel bir kullanıcı listesi ve bunlara karşılık gelen Kullanıcı Numaralarını tutmalısınız.

Aşağıdaki benzersiz kullanıcı numaralarına dikkat edin:

33: Duress

34: Duress

40: Master Code

3. Yeni Kullanıcı Erişim Kodunu girin veya Kullanıcıyı kaldırın

[Kullanıcı Erişim Kodu (4 basamaklı)]
Örnek (Kullanıcı Erişim Kodunu Ekleme):

[1] [2] [3] [4]
Örnek (Kullanıcıyı Kaldırmak):

[*]
2. adımda seçtiğimiz kullanıcıyı sisteme kuracak ve / veya devre dışı bırakacak yeni kodu gireceksiniz.

Mevcut kullanıcıyı kaldırmak istiyorsanız, yeni bir kullanıcı kodu girmek yerine [*] tuşuna basın.

Bu kadar! Kullanıcıları değiştirmeye devam etmek isterseniz, programlamak istediğiniz bir sonraki Kullanıcı Numarasını girin (2. Adımdan devam edin). İşlemi tamamladıysanız, kullanıcı programlamadan çıkmak için [#] tuşuna basın.

Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir. Alarm sistemi, kullanıcı tarafından şifre ya da kumandayla aktif edilir. Dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi verir. Alarm paneli alarm üretir, sireni çalıştırır ve alarm haber alma merkezine alarm bilgisini ulaştırır.

Pır (Hareket) Dedektör:

Mekan içerisindeki hareketi algılayarak çıkışına bilgi yollar . Birçok türü vardır . Normal pır dedektörleri , pet pır dedektörleri , analog dedektörler , mikrodalga dedektörler gibi . Alğılama sınırına-derecesine ve hassasiyetine göre çeşiti ve fiyatı değişiklik gösterir. 6 çıkışı vardır ve tamper özelliği pır dedektörlerinde de vardır.

Bu gönderiyi paylaş