Dsc Alarm Türkiye Distribütörü

dsc-alarmin-turkiye-distributoru

Dsc Alarm Türkiye Distribütörü

DSC, yani Digital Security Control, Kanada’da da kurulan ve dünyaya açılan önemli bir güvenlik sistemleri üreticisi. Firmanın Kanada’da bulunan merkezi, genel merkez olarak vazife görse de marka dünyanın dört bir yanında hizmet veren, küresel bir marka halinde işliyor. Bunu sağlamanın en kolay yolu da elbette distribütörlükler ile çalışmak. DSC Alarm Türkiye Distribütörü, vazife olarak firmanın sunmuş olduğu bilgiler ve satışlar doğrultusunda, markayı Türkiye’ye yaymak ve Türkiye’deki satışlar ile teknik destek ağının oluşmasını sağlamak.

Distribütörlük Nedir?

Distribütorlük, bir firmanın hizmetini ya da ürününü, bir ülke ya da bir şehir içerisinde dağıtan, daha doğrusu dağıtımını sağlayan aracı kurum hizmetidir. Örneğin, DSC Alarm Türkiye Distribütörü, firmanın yalnızca Türkiye ayağından sorumlu olup, DSC Alarm Sistemleri ile ilgili ürünlerin doğru noktalara, bayilere satışından ve dağıtımından sorumlu. Bu yol ile Kanada merkezli bir firmanın bambaşka bir ülke olan Türkiye’de satış yapması ve bu satışlardan gelir elde etmesi sağlanırken, distribütör de dağıtım ve elde edilen gelirden kazanç sağlıyor.

DSC Alarm Birçok Ülkede Faaliyette

Oldukça küresel bir marka haline gelen ve güvenlik sistemi denildiğinde neredeyse her ülkede faaliyette bulunan DSC Alarm, Türkiye’de dahil olmak üzere 140’tan fazla ülkede distribütörlükler aracılığı ile çalışmalarına devam ediyor. Birbirinden farklı birçok alarm ve güvenlik sistemi satışı gerçekleştiren marka, yalnızca hazır sistem değil, sistemlerin ihtiyaç duyduğu yedek parça, çip ve elektronik devrelerin de satışını gerçekleştiriyor.

alarm-sistemleri-distributoru
alarm-sistemleri-distributoru

Alarm Sistemleri ve Distribütörlük

Yalnızca DSC değil, ülkemizde yerli üretim olarak yola çıkan ve yurt dışına ihraç edilen birçok marka, ürünlerinin satışı için bir başka ülkede ofisler, merkezler açmak yerine, distribütörlükler aracılığı ile çalışıyor. Bu da ürünlerin merkezi açıdan garanti satış rakamlarına ulaşması, distribütörlerin ise gerçek satıştan sorumlu olması demek.

Her Markanın Distribütörleri Mevcut

Alarm ve güvenlik ürünlerinin satışı konusunda faal vazife gören distribütörler, neredeyse her marka için söz konusu. Özellikle bu alanda küresel rekabet bir hayli fazla. Türkiye’de DSC de dahil olmak üzere birçok yabancı menşeili alarm sistemi satışı gerçekleştiriliyor. Her marka, ülke içerisinde bu konularda becerikli, tecrübeli bir aracı kurum ile distribütörlük anlaşması sağlıyor. Bu yol ile DSC gibi firmaların küresel satışlara ulaşması ve ürünlerini dünya pazarına tanıtabilmesi de mümkün oluyor.