Dsc İşyeri Alarm Sistemleri

Dsc İşyeri Alarm Sistemleri fiyatlari nedir

Dsc İşyeri Alarm Sistemleri

İşyerleri işletilen büyük ya da küçük işletmelerdir. Bu işletmeler aynı zaman da değerli iş malzemelerinin, ürünlerin bulunduğu büyük depolar olabileceği gibi önemli evrakların dosyaların bulunduğu ofisler de olabilmektedir. İşyerlerinin gerekli güvenlikleri sağlanmadığı durum da ürün, dosya gibi kayıplarla mali zararlar ortaya çıkmaktadır.

İşyeri Alarm Sistemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça etkin ve güvenilir alarm sistemleri üretilmektedir. İşyeri alarm sistemlerinin çeşitliliği çok fazla olduğu için en doğrusunun seçilmesi konusunda işyerleri maliyeti dikkate almaktadır. Alarm sistemleri yangın, gaz kaçağı ya da hırsızlık gibi olaylar da hayat kurtarıcı niteliktedirler. Yangın alarmı sistemi; İşyerinde olabilecek yangın, tutuşma gibi tehlikeli olaylar gece veya gündüz zaman fark etmeksizin özel sistemlerle duman tespit edildiğin de su takviyesiyle anında müdahale mümkündür.

Devreye giren alarm sistemi aynı zaman da yetkili kişileri de otomatik olarak arayabilmektedir. Gaz kaçağı alarm sistemi; İşyerlerinde doğal gaz, oksijen tüpü gibi ağır kimyasallar kullanılabilmektedir. Bu gazların bulunduğu borularda, tüplerde gaz kaçakları zamanla aşınmalardan dolayı olabilmektedir. Gaz kaçakları baş dönmesi, kusma gibi belirtiler göstererek ölümcül hale gelebilmektedir. Detektörlerin gaz sızıntısını algılamasıyla ilgili birimlere ve iş yeri sahiplerine aramalar yapılabilmektedir.

İşyerine Hırsız Girdiğinde Alarm Sistemi Ne Yapabilir?

Dışarıdan kapılara ya da camlara olan zorlamalarda devreye giren alarm sistemi anında iş yeri sahibini aramakta ve yüksek siren sesiyle hırsızlığın devam etmesini önlemektedir. Hırsızlığa karşı alarm sistemi aktif edilerek sensörler sayesinde en ufak harekete karşı bile aksiyon alınabilmektedir.

Güvenliğin Sağlanmasında Alarm Sistemlerinin Önemi

İş yerleri birçok insanın istihdam edildiği ürün üretilen, yürütülen, pazarlanan ve hizmet sunulan kapalı veya açık alanlardır. Personel ve müşteri güvenliğinin sağlanmasın da asıl sorumlu olan iş yeri sahipleridir. Oluşabilecek insanların hayatını olumsuz yönde etkileyen gaz kaçağı, yangın gibi ciddi olaylarda hızlı müdahaleyle büyümeden olay kontrol altına alınabilir. İşyeri personellerinin başına gelebilecek iş kazaları, sağlıksal sorunlarda da tıbbi alarm sistemi kullanılarak sağlık birimleri olay yerine çağrılır ve ilk yardım yapılarak can güvenliği sağlanmaktadır. İşyerinde bir toplantı sırasında veya başka bir durumda tehdit, zorlama gibi sıkıntılı durumlarda panik butonu alarm sistemiyle personelin kendi can güvenliğinin koruyabilmesi sağlanır.

İşyeri Tatildeyken Nasıl Güvenlik Sağlanabilir?

Mevcut işyeri alarm sistemleri 7\24 çalışabilir olarak seçilmeli ve kurumu yapılmalıdır. İşyerinde kimse yoksa bile tesisattan kaynaklı su baskını ya da elektrik kontağından çıkacak bir kıvılcımla yangın çıkabilir. Zamanın da yapılan önlem ve müdahale ile işyeri ve personel güvenliği sağlanabilir. Alarm sistemleri işyeri için sorun oluşturabilecek olumsuz olaylar da tedbir olarak görev almaktadır. İşyeri tatile çıktığında ya da mesai bitimin de alarm sistemleri aktif edilerek güvenlik sağlanır. Bu alarm sistemleri uzaktan da yönetilebilmektedir.

İşyeri alarm sistemleri güvenliğinizden öte malınızı ve birikimizi korumanız gereken bir yapıyla dizayn ve montaj yapılması gerekmektedir. İşyeri alarm sistemleri kuruluş ve düzen açısından daha hassas ve caydırıcı biçimde dizayn edilmektedir.

OFİS ALARM SİSTEMLERİ

Sizin veya yakınınızın ofisinize hırsız mı girdi?

Yoksa, artan soygunlara karşı önlem mi almak istiyorsunuz? Çelik kapınızın yeterli olmadığını düşünüyor, öte yandan demir parmaklıklar arkasında hapis kalmak istemiyor musunuz?İşte aradığınız huzur ve güven ortamını, üstelik büyük bir konforla birlikte size getiriyor,Ne yazık ki, ülkemizde hırsızlık ve soygun sürekli artıyor.

İşte aradığınız huzur ve güven ortamını, kurmuş olduğu alarm sistemleri ile 60.000’i aşkın işyeri ve evin tercihi Alarm Satış size getiriyor.Ofisinizin içinde veya dışındayken, hem sevdiklerinizi, hem de işyerinizi hırsızlardan korumanın ve maksimum güvenlik altına almanın bedeli uygun fiyatlarla…

HIRSIZLIK


Mekanınıza izinsiz bir girişim olduğu durumda öncelikle harici ve dahili sirenler devreye girer. Çıkardıkları 120 desibellik ses ile çevreyi uyaran sirenler, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Alarm Merkezi’ne gelen sinyaller sonrasında sizi ve polisi arayan Alarm Merkezi, olay yerine hızlı müdahele edilmesini sağlar.

YANGIN
Şifre paneliniz üzerinde bulunan “itfaiye” butonu, sisteminizde bir ısı/duman dedektörünüz olmasa bile bir yangın durumunda basıp, Alarm Merkezi’ne yangın sinyali göndermenize olanak sağlar. Böylece, yangın ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, güvenlik paketinize dahil edeceğiniz ısı/duman dedektörü ile, oluşabilecek bir yangın durumunu Alarm Merkezi’nin proaktif olarak fark etmesini, sizi ve itfaiyeyi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz.

ACİL SAĞLIK
Acil bir sağlık durumu ile karşılaştığınız zaman şifre paneliniz üzerinde bulunan “ambulans” butonuna basarak Alarm Merkezi’ne sinyal gönderebilirsiniz. Alarm Merkezi sizi ve ambulansı arayarak, olay yerine hızla müdahele edilmesini sağlar.
GAZ KAÇAĞI
Güvenlik paketine ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbonmonoksit, doğal gaz ve LPG kaçaklarına karşı önlem alabbilirsiniz. Sisteminizden gelen bir gaz kaçağı sinyali durumunda, Alarm Merkezi sizi ve polisi arayarak, mekanınıza hızla müdahele edilmesini sağlar.

PANİK
Mekanınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli üzerinde bulunan “Panik” butonuna basarak, durumu Alarm Merkezi’ne bildirebilirsiniz. Hemen sizi ve polisi arayan Alarm Merkezi en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar.