Dsc Kablosuz Panel

Dsc Kablosuz Panel ile kablo yok

Dsc Kablosuz Panel

Kablosuz Ev Alarm Sistemi

Ev Alarm Sistemi, en küçük evlerin hırsız güvenlik ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir ve bu nedenle bir apartman, daire alarm, teras, kabin veya uzun bir otel konaklama gibi yaşayan durumlar için idealdir. Kurulumu kolaydır ve alarm kurma ve devreden çıkartma için iki kablosuz kumanda içerir, anahtarlık takmaya devam edebilecek kadar küçük. Bu sistemin ek bir yararı, kapalı bir sistem olması, yani güvenlik şirketlerinden gizliliğinizi korumanıza ve aylık ücret ödemeyeceğiniz anlamına geliyor.

DSC Alarm Paneli Ne işe yarar

Alarm Paneli, Alarm sistemlerinin merkez kontrol panelidir tüm uç birimler bu panele bağlanır.Alarm paneli fiyatlarını ürün detaylarında bulabilirsiniz.

Alarm sistemleri yanlızca ev ve işyerlerinin hırsızlığa karşı korunmasında değil aynı zamanda Yangın, Gaz kaçağı, Su baskını vb tehditlere karşıda korunmasını sağlamaktadır. Bu kapsamdan değerlendirildiğinde alarm sistemlerinin tasarlanma aşamasında alarm paneli seçimi büyük önem kazanmaktadır. Alarm paneli, alarm sistemlerinin kara kutusu olarak da yorumlanabilir.Alarm Paneli seçiminde dikkat edileceklerin başında alarm panelinin kaç zone ( bölge ) olacağına önceden karar vermektir.

Örneğin; 1. katta daireniz var giriş kapısında 1 adet manyetik kontak yangın merdiveni kapısında 1 manyetik kontak salonda 1 pır ve mutfakta bir duman dedektörünüz olduğunu düşünürsek. Böyle bir alarm sisteminin en az 4 zone ( bölge ) olması gerekmektedir.

Dsc Kablosuz Panel
Dsc Kablosuz Panel

Kablosuz Alarm Paneli ile Dedektörler kablo yok

2 katlı bir işyeri örneğini ele alacak olursak. 1. kat da bir manyetik kontak 1 hareket dedektörü ( PIR ) 1 duman dedektörü 2. kat da1 duman dedektörü 1 hareket dedektörü ( PIR ) en az 6 zone ( bölge ) kontrol edebilen bir alarm paneli seçmeniz gerekecektir. Alarm Sistemlerinin yapıları sistemdeki dedektör sayıları ve kullanım şekilleri ile birde şifre verilecek kişi sayısına göre seçilmelidir. Özellikle iş yerlerinde buna çok dikkat edilmelidir.

Bu alarm sistemi güncel dijital sensör ve iletiişm teknlojisi ile uyumlu olup, hırsız alarmı  olarak kullanılabilir. LCD ekranlı olup, postane hattı ve opsiyonel olarak GSM hattı takılabilen ve bu iki hattı aynı anda kullanabilme özelliğine sahip bir alarm panelidir.