Dsc Neo Power Series

Dsc Neo Power Series

DSC PowerSeries NEO, DSC’nin yüksek performanslı güvenlik portürlerindeki en yenisidir. DSC NEO hibrid hazır ve çok kapsamlı bir yeni PowerG kablosuz aygıt serisine sahip. NEO hattında dört panel var ve bunlar bölge kapasitesini 16-128 arasında değişiyor, 47-94 kullanıcı kodlarını ve olay günlüğü kaydını 500-1000 olay arasında değişiyor. Bu, bu sistemlerin küçük bir ev için değil aynı zamanda büyük bir iş ortamında da kullanılabileceği anlamına geliyor. Ayrıca bu paneller, DSC’den beklediğiniz bölümleme yeteneklerine de sahiptir.

DSC PowerSeries NEO’nun bir notası, geçerli 1616, 1832 veya 1864 güç serileri ile tuş takımları, çevre birimleri ve kablosuz aygıtların kullanılamamasıdır.

DSC PowerSeries NEO, DSC’nin yüksek performanslı güvenlik portürlerindeki en yenisidir. DSC NEO hibrid hazır ve çok kapsamlı bir yeni PowerG kablosuz aygıt serisine sahip. NEO hattında dört panel var ve bunlar bölge kapasitesini 16-128 arasında değişiyor, 47-94 kullanıcı kodlarını ve olay günlüğü kaydını 500-1000 olay arasında değişiyor. Bu, bu sistemlerin sadece küçük bir ev için değil aynı zamanda ticari bir ortamda da kullanılabileceği anlamına gelir. Ayrıca bu paneller, DSC’den beklediğiniz bölümleme yeteneklerine de sahiptir.

PowerSeries NEO, PowerSeries selefleri ile ortak noktada çok şey paylaşıyor. Bölgeler, bölümler ve kullanıcı kodları söz konusu olduğunda bile benzer boyutlarda gelir; Ancak NEO 2128’in yeni maksimum 128 bölge maksimumu var. LCD tuş takımlarındaki kullanıcı arabirimi güncellenir ve PK5500’ün geziniminden biraz daha kolay olur, ancak hala çok tanıdık geliyor. İlk bakışta programlama bölümleri de aynı şekilde görünüyor. Ve büyük bir kısmı için geçerlidir. Güncellenmiş donanım sayesinde DSC, programlamayı daha sezgisel hale getirmek için birçok bölümü tek bir bölümde birleştirmeyi başardı. LCD tuş takımlarında görüntülenen daha iyi bir arayüz ile birleşince çok daha güzel bir programlama deneyimi yaşanır. Ancak, birçok bileşeni için çok benzer bir görünüm sergilerken, PowerSeries NEO eski PowerSeries bileşenleri ile çalışmaz.

PowerSeries NEO’nun her durumu ve ihtiyacını karşılamak için tam tuş takımları vardır. Tuş takımları 4 temel modeldir: LED, ICON, LCD ve dokunmatik ekran. LED tuş takımı, yalnızca arayüz olarak bir şablonun arkasında sadece arka plan aydınlatması bulunan çok basit bir tuş takımıdır. Bunlar en az pahalı ama aynı zamanda en az kullanışlılar. ICON tuş takımlarının sabit bir LCD ekranı vardır. Tarih ve saat gibi LED tuş takımlarından daha fazla bilgi gösterebilirler; Ancak programlama gibi şeyler için hala zordur. LCD tuş takımları, UI’yı daha iyi bir deneyim haline getiren programlanabilir bir alfanümerik okuma özelliğine sahiptir. LCD tuş takımı, gezinmek ve kullanmak için çok daha kolay menü tabanlı bir arayüz sunar. Ayrıca hangi bölgelerin açık olduğunu hızla görebilmeniz için bölge adlarını da programlayabilirsiniz. Hiçbir şey yoksa, programlama kolaylığı için en az bir LCD tuş takımına sahip olmanızı öneririz. Programlama deneyimi olanlar için bile çok zaman ve baş ağrısı kaydedebilirler. Dokunmatik ekran tuş takımı size çok lüks bir görünüm ve his verir. Kullanımı çok kolaydır ve çok görsel ve sezgisel bir menüye sahiptirler. Alarm sisteminin günlük kullanımını çok basit yapar ve aynı zamanda duvarın üstünde harika görünürler. Proximity tag desteği, yerleşik PowerG telsiz, tamamen kablosuz ve hatta sesli komut istemi: tuş takımlarının diğer özellikleri var.

DSC, tuş takımlarında olduğu gibi iletişimcilerini de içeren genişleme panoları, modüller ve iletişim araçları serisini piyasaya sürdü . Eski PowerSeries’lerde olduğu gibi, NEO’daki genişleme panoları için pek çok seçenek mevcut değil, ancak DSC gereksiz yere uzaklaştı ve daha önemli ve popüler seçenekler üzerinde yoğunlaştı. Tabii ki 8 bölgeli kablolanmış genişletme modülü ( HS2108 ) var, böylece gerekirse 128 bölge sınırına kadar genişleyebiliyorsunuz . Bu ekstra güçlü aç HS2TCHP dokunmatik ekran tuş takımlarına güç sağlamanız mı gerekiyor ? Fazladan 1A güç sağlamak için DSC’nin HSM2300’ü kullanın. Belki eviniz bir alarm sistemi için önceden kablolandı, ancak yeni kablolar çalıştırmakla karışıklık duymadan ilave sensörler eklemek istiyor olabilirsiniz. DSC, HSM2HOST9 PowerG alıcı-vericisi ile sizin için çözümünüz var. Ve tabii ki bazı IP ve GSM iletişimcileri sunuyorlar. Bunlar, sadece merkezi istasyon izleme için bir hücresel iletişimci değil, aynı zamanda dahil olmak üzere yeni bir özellik repertuarını ekleyebilecek yeni bir modül olan  iletişimcileri tarafından vurgulanır: ZWave, Tuş takımı üzerindeki hava, görüntü sensörleri, bildirimler ve alarm sistemiyle uzaktan etkileşim kurarak yalnızca bir kaçını belirtin.

dsc-neo-powerseries
dsc-neo-powerseries

Son olarak, ancak en azından yakın olan şey DSC’nin PowerSeries NEO ile piyasaya sürdüğü yeni PowerG kablosuz teknolojisidir. PowerG, halihazırda mükemmel bir kablosuz güvenlik teknolojisini kullanıyor ve onu tamamen yeni bir seviyeye kadar rafine ediyor. PowerG, iki yönlü kablosuz bir teknolojidir. Bu, yalnızca bileşenler panelle konuşmakla kalmaz, aynı zamanda panel konuşabilir. Bu yeteneği, sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş yeni özelliklere olanak tanır. PowerG cihazları sinyaller arasında atlama yapabilir, böylece herhangi bir nedenden dolayı bir frekansta bazı kablosuz parazit veya sıkışma varsa, her zaman güvenilir bir iletişim olduğundan emin olmak için farklı bir frekansa geçeceklerdir. Alarm sistemi ayrıca, her bir cihazın sinyalini alıcı vericiye ulaştırmak için ne kadar güç kullanması gerektiğini de belirleyebilir. Telsizin yakınında bulunan bir cihazın, iki katı uzaktaki bir cihaza ulaşan bir sinyal göndermesine gerek yoktur. Dolayısıyla bu cihaz, pil ömrünü korumak için sinyal göndererek harcadığı gücü azaltır. Bu, cihazınızın pillerinin ömrünü, kullanıma bağlı olarak 8 yıla kadar artırabilir; bu, zaman içindeki bakım ücretlerinizi büyük ölçüde düşürebilir. DSC’nin zaten çok uzağa gidebildiği bir kablosuz sinyal vardı, ancak o bölgede tembel olmamıştı. PowerG, 2 km’lik etkileyici görüş hattı iletim mesafesine (1.24m) sahiptir. Bu mesafe bir PG9920 tekrarlayıcı ile birleştiğinde geniş bir alanı kaplamanıza izin verir. DSC, bir standarttan PowerG sensörler tam bir çizgi bulunur PG9945 temas a PG9985 sel detektörü a PG9911B açık siren .