Ev İçin Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

Ev İçin Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

Evlerde kullanılan güvenlik kamera sistemleri genellikle iç mekan kameraları olarak geçerler. Aparman içi dahil olmak üzere dış mekan kamerasının kullanımına gerek yoktur. Herhangi bir toz, su ve dış kuvvetlere maruz kalacağı zaman kameralar özel olarak dış mekan kamerası adı altında seçilmelidir. Kamera sistemleri evlerde kullanılmak için oldukça gelişmiştir. Teknolojik gelişmeler sayesinde birbirinden farklı amaca hizmet eden ve kişilerin güvenliğini sağlayan sistemler oluşturulmuştur.

360 Derece Kamera ve Termal Kamera

Odanın ortasına tavana asılarak kontrolleri sağlayan bu kamera 360 derecelik bir görüş açısına sahiptir. Özellikle odanın tek bir köşesine konularak kör nokta bırakan kameralara göre çok daha kullanışlı ve hesaplıdır. Birden fazla kamera takarak izlenecek odalarda, tek bir kamera yardımıyla sorunlar çözüme kavuşabilir. Bir diğer kamera ise harekete duyarlı kameradır. Termal kameralar olarak da geçen bu ürünler, ısı artışı olan yöne dönerek, hareket halindeki nesneyi takip etmektedir. Böylelikle istenen açılar yakalanabilir. Kullanım kolaylığı olarak sabit kameralara göre avantajları oldukça fazladır.

Sabit Kamera

Sabit kamera sistemleri genellikle evlerin giriş kapılarına konumlandırılır. Eve girip çıkanlar ve girme teşebbüsünde bulunanlar kayıt altına alınarak detaylı şekilde incelenebilir. Eğer kamera kayıtlarınızın silinmesini istemiyorsanız hafıza kartı yedeği alabilirsiniz. Böylelikle hiçbir görüntünüz yok olmadan yedekleme şansına sahip olursunuz. Sabit kameraları bebek odalarında da kullanarak, yerinizden kalkmadan çocuğunuzu izlemek için de yerleştirebilirsiniz.

Alarm Sistemleri

Kapı ve camlara yerleştirilen bu özel sensörler sayesinde dışarıdan bir kuvvet uygulandığında ötmeye başlayan alarm sistemleri de vardır. Bu alarm sistemlerini yerleştirirken balkon kapıları, camlar ve sokak kapılar kilit noktalardır. Özellikle evlerde yangın ihtimaline karşı duman sensörüne sahip güvenlik sistemleri de satın alınabilir. Tavana yerleştirildikten sonra herhangi bir duman belirtisinde örerek sizlere haber verecektir. Gelişmiş olan duman ve güvenlik sistemlerinin içerisinde ayrı bir hat bulunmaktadır. Bu hatta kendi numaranızı tanımlayarak, olası bir durumda evde olmadığınızda şahsınızın aranarak bilgilendirilmesi sağlanır. Evinize büyük maddi hasarlar gelmeden, ilk müdahaleyi kolaylıkla yapmanız böylelikle sağlanabilir.