Güvenlik Alarm Sistemi Seçerken Bilmemiz

alarm güvenlik secimi gerekenler

Güvenlik Alarm Sistemi Seçerken Bilmemiz

Güvenlik alarm sistemleri, güvenli kılmak istediğiniz herhangi bir yerin korunması için atılan en önemli adımlardan biridir. Genellikle iş yerlerinde kullanılan bu uygulama, yasal suçların, özellikle hırsızlığın artmasıyla evler için de oldukça yaygın bir biçimde kullanılır hale geldi.

Güvenlik alarm sistemi seçerken de verilen paranın değmesi adına ve daha da güvenli bir biçimde gönül rahatlığıyla yaşayabilmek için dikkat etmemiz gereken birtakım hususlar bulunuyor.

1. Marka

Satılan hemen hemen her şeyin olduğu gibi güvenlik alarm sistemlerinin de markaları vardır.

  • Pek fazla bilinmeyen markalar genellikle pek fazla tercih edilmediği için bilinmezler ve bilinmemelerinin nedeni ise yeterli güvenliği sağlayamamalarıdır.
  • Bu nedenle güvenlik alarm sistemi almayı karar verdiğiniz markaları iyice araştırın, onlar hakkında yapılan yorumlara mutlaka kulak verin.
  • Almak istediğiniz markanın müşteri hizmetlerine aklınızda bir soru kalmayıncaya kadar sorular sorun.

Böylelikle alacağınız güvenlik alarm sistemi markası hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

2. Kurulum Firması

Güvenlik Alarm Sistemi seçerken kurulum firması da en az marka kadar önemlidir. Çünkü eğer seçtiğiniz firma bu konuda yeterli bir bilgiye sahip değilse bazı şeyleri yanlış yapabilir. Bu nedenle de bazı şeyler eksik ya da hiç işe yaramaz hale gelebilir. Seçeceğiniz kurulum firmasının garanti süresine ve hizmetlerine dikkat ederek seçim yapmalısınız. Aynı zamanda firma hakkında yapılan yorumları dikkate almak da fikrinizin oluşmasına yardımcı olabilir.

3. Kablolu / Kablosuz

Güvenlik alarm sisteminin ilk ortaya çıktığı yıllarda yalnızca kablolu kullanım seçeneği vardı. Ancak yılların ilerlemesiyle ve insanların estetiğe daha fazla önem verişiyle kablosuz güvenlik alarm sistemleri de karşımıza çıkar oldu. Aslına bakarsanız ikisinin de sağladığı güvenlik aynı ölçüde. Kablosuz güvenlik alarm sistemleri daha pahalı olduğu için genellikle kablolular tercih ediliyor. Ancak estetik açıdan kablosuz olanlar daha çekici geldiği için kablosuz kullanıcılar da olabiliyor. Siz de estetiğe mi yoksa maddiyata mı önem verdiğinize göre ikisinden birini tercih edebilirsiniz.

4. Özel Tasarımlar

Evinde evcil hayvan besleyen ya da küçük çocuğu olan aileler için özel tasarlanan güvenlik alarm sistemleri bulunuyor. Bunlar özellikle tehlike yaratacak durumlar için oldukça önemlidir. Aynı zamanda evcil hayvanınız evin içinde gezinirken güvenlik alarm sisteminizin onu aksi bir durum zannetmemesi için de özel tasarımlar önem arz ediyor. Bu nedenle eğer güvenlik alarm sistemi taktırmak istiyorsanız kurulumu yapacak firmaya mutlaka bunu bildirmelisiniz.

5. Monitörler

Seçeceğiniz güvenlik alarm sisteminin ne büyüklükte ve ne çoklukta bir monitörle izleyebileceğiniz dikkat etmeniz gereken bir husustur. Monitörlerin çoğu genelde 42” büyüklüğündedir. Ancak siz daha küçük bir monitör dilerseniz bunu da elde edebilirsiniz. Evler için genellikle daha küçük monitörler tercih edilse de iş yerleri için 42” büyüklüğü ancak yeterli oluyor.