Güvenlik Kamerası Özellikleri Nedir?

Güvenlik Kamerası Özellikleri Nedir?

Güvenlik son zamanlarda teknolojik gelişmeler sayesinde modern cihazlar tarafından sağlanmaya başlamıştır. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde kişisel güvenliğin ve mal güvenliğinin sağlanması için kullanılan kamera sistemlerinin piyasaya her gün farklı bir versiyonu sürülüyor.

İnsanlar çok farklı çeşit ve modelde olan kamera sistemleri arasından işlerine yarayanı ve kaliteli olanı tercih etmek zorundadır. Bunun içinde elbette dünyanın tanınan bir markasını tercih etmek önemlidir. Bunun yanında alınacak kamera sisteminin gece görüş özelliğinin yüksek olması ve kamera çözünürlüğünün iyi olması oldukça önemlidir.

Kamera Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde sıklıkla başvurulan kamera sistemleri analog ve ip kamera olmak üzere işletim sistemine göre ikiye ayrılır. İp kamera sistemleri son yıllarda daha çok rağbet görmektedir. Bunun elbette birincil sebebi ip kameraların anlık görüntü izleyebilme olanağı sağlamasıdır. Bir diğer sebebi ise ip kameralar kurulum yapıldıkları yerlerden başka yerlere taşınabilirler. Oysa analog kameralar anlık görüntü veremezler ve montajın yapıldığı mekana sabittirler.

Kamera Sistemleri Çalışma Prensipleri

İster analog olsun ister ip kamera günümüze kullanılan tüm kamera çeşitlerinin temel çalışma prensibi hırsızlık ve gasp gibi toplumu yaralayıcı olayları minimumuma çekmek için uygulanmasıdır. Güvenlik kamerası özellikleri ne olursa olsun temelde montajının yapıldığı mekanın görüntülerini kaydeder. Bu nedenle de hırsızlar için caydırıcı niteliği oldukça yüksektir. Çünkü güvenlik kameraları bulundukları bölgenin çevresinde yaşanan hareketlere ve seslere karşı duyarlı olup yaşanan hareketliliği merkezler aracılığı ile sizlere bildirir.

Güvenlik Kamerası Fiyatları Ne Kadardır?

Güvenlik kamerası fiyatları öncelikle ürünlerin markasına göre değişir. Bunun yanında ürünlerin modelleri ve teknik özelliklerine göre değişir. Özellikle ip kameralar analog kameralara göre daha teknik ve modern cihazlar olup fiyatları daha maliyetlidir. Oysa analog kameraların maliyeti daha düşüktür.

Bunun yanında güvenlik kamerası çeşitleri alırken ürünlerde yaşanan sorunlara karşı hızlı ve kolay ulaşılabilir servisi olan markalar tercih edilerek işlerin daha yolunda olması sağlanır. Ancak piyasada bulunan markalar arasından iyi ve tanınmış bir markanın ürününü seçmek için mutlaka işin ehli olan bir firma ile görüşmek gerekir.