Güvenlik Ve Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Ve Güvenlik Sistemleri

Güvenlik insanlığın var oluşuna kadar dayanan bir dizi tedbirler bütünüdür. İlk insandan günümüze kadar tarih boyunca hep güvenlik ön planda tutulmuştur. Çünkü insanlar ailelerini ve sevdiklerini korumakla mükelleftir. Ancak günümüzde yaşanan toplumsal yozlaşmalar neticesinde insanlar en yakınlarına karşı bile güven sorunu yaşıyorlar. Bunun için de çok farklı güvenlik önlemleri alıyorlar. Söz konusu güvenlik önlemleri arasında alarm sistemleri ve kamera sistemleri yer alır. Alarm sistemleri ve kamera sistemleri ile hırsızlık, gasp ve tehdit gibi pek çok sorunun önüne geçilir.

Alarm Sistemleri Çeşitleri

Günümüzde özellikle iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan alarm sistemlerinin çok farklı çeşitleri vardır. Bunlar arasında en çok bilineni yangın, hırsız, sağlık ve gaz kaçağı alarm sistemleridir. Özellikle yangın alarm sistemleri büyük kurumlarda devlet kanalı ile zorunlu hale getirilmiştir. Çeşitler farklı olsa dahi çalışma prensibi olarak aynı olan alarm sistemleri alıcı sensörler tarafından algılanan durumu bağlı oldukları paneller aracılığı ile merkeze iletirler. Hırsızlar için oldukça caydırıcı olan alarm sistemleri için piyasada çok farklı markaların ürünleri satılıyor.

Kamera Sistemleri Çeşitleri

İleri teknoloji güvenlik sistemleri arasında yer alan kamera sistemlerinde yaşanan hırsızlık karşısında geriye dönük arşiv taraması yapılabilir. Yani hırsızın görüntüsüne ulaşmak kamera sistemleri ile mümkündür. Kamera sistemleri analog ve ip kameralar olmak üzere iki çeşittir. İp kameraların kurulumu oldukça basitken analog kameralar daha çok uğraştırır. İp kameralarda anlık görüntü izlenebilirken ip kameralarda anlık görüntü elde etme olanağı yoktur. İp kameralar maddi olarak biraz pahalı olmakla birlikte daha konforlu bir kullanım olanağı sağlar.

Güvenlik Sistemlerinin Fiyatları

Güvenlik sistemleri fiyatları kullanılacak ürüne göre değişir. Yani alarm sistemleri ile kamera sistemleri fiyatları değişir. Bunun yanında alınacak ürünün markası da fiyatların farklı olmasında etkendir. İş yerinize ya da evinize kurulumu yapılacak güvenlik sistemlerinin fiyatları hakkında bilgi almak için tanınmış firmaların temsilciliğini yapan firmalar ile görüşünüz. Ancak burada ip kamera ile analog kamera fiyatları farklı olur. Çünkü her iki sistemin teknik özellikleri aynı değildir.