İp Kamera Fiyatları Hakkında Bilgiler

İp Kamera Fiyatları Hakkında Bilgiler

Pek çok insan hem kendi hem aile üyelerinin güvenliğine çok önem verir. Ev dışında iş yerlerinin de önemli olduğu insan hayatında kişisel güvenlik ve değerli eşyaların güvenliği çok önemlidir. Gelişen teknoloji ile de bu güvenliği sağlamak zor olmuyor.

Ip Kamera Nedir?

Hemen hemen her bütçeye hitap edebilen bu akıllı güvenlik kamerası ile güvenlik konusunda çözüm bulunuyor. Bu modeller, gündüz de gece de verimli çalışarak iyi bir görüntü kalitesi sunar iken telefon ya da bilgisayara da uzaktan bağlanarak da çalışır. Bu kameralar uzaktan izlemenin yanı sıra bulut hesaplarını ile de çalışır Bulut hesabına doğrudan yedekleme yapabilir. Bu yedekleme sayesinde dünyanın neresinde olunur ise olunsun her zaman kontrol edilebilir durumu ile kişiye yardımcı olur. İç ve dış mekan şeklinde ip kameralar kullanılabilir.

Ip Kamera Kalitesi

Güvenlik kamerası alır iken insanlar için kamera fiyatı en önemli kriterlerden biri olsa da her kaliteli ürünün belli bir fiyatının olacağını unutulmamalıdır. Ucuz ürünler fiyat avantajı ile cazip gelebilir; ancak konu güvenlik olduğunda en önemli şey kameranın kalitesi olur.

Kamera, kişiyi hırsızlık ya da haneye tecavüz gibi eylemlerden koruyabileceği gibi yangın ya da gaz kaçakları gibi münferit olaylara karşı da koruma sağlar. Hırsızlık da her ayrıntıyı net olarak kaydedebilecek görüntü kalitesinde cihaz alınması kişi için gereklidir.

Kalite olarak yüksek kalite sunan Ip kameralar, sağladıkları iyi görüntü ile hırsızlık gibi kötü olaylarda kolluk güçlerinin suçluyu tanımlamasına yardımcı olur. Günümüzde pek çok ev güvenlik kamerası 1280 × 720 piksel çözünürlüğe sahip ve saniyede 60 kare HD çözünürlük sunar iken IP kameralar ise 1920 × 1080 piksele kadar daha net görüntü verir.

Ip Kamera Fiyatları

Kablolu ya da kablosuz modelleri bulunan ip kamera fiyatları seçilen modellere göre farklılık gösterir. İp kamera çeşitlerinde ekstra olarak gece görüşü, hareket ve yüz algılama ve ses kaydı gibi özelliklerinin yanı sıra otomatik yakınlaştırma özelliğine de sahip olanları vardır. Bu neden ile kişinin neye ihtiyacı var ise ona göre kamera tipi seçmesi gerekir.