İş Yeri Alarm

İş Yeri Alarm

Bir dükkân, orta ölçekli bir işletme veya holding. Her biri bir veya binlerce olmak üzere birçok insana iş imkânı tanıyan, para kazanmasına vesile olan ve korunması gereken mekânlar olarak göze çarpıyor. Bu sebeple işletmenin çapı her ne olursa olsun çeşitli şekillerde korunması, izlenmesi, alarm sistemleri kullanılması oldukça önemli.

Alarm Sistemi Nedir?

İş yeri alarm sistemi arayışlarının temelinde bir tehdit unsuru olsun olmasın her şeyden önce önlem alınması yatmaktadır. Eğer iş yeriniz için güvenilir bir alarm sistemi ve güvenlik sistemi kullanmak istiyorsanız, firmamız 7/24 güvenlik sağlamanız adına telefonlarınızla irtibatlı bir biçimde alarm sistemi kurulumu gerçekleştirmektedir.

İş yeri alarm sistemi iş yerinizin çeşitli yerlerinde bulundurulan özel sensörler ile genel bir uyarı mekanizma paneline yönlendirilen yüksek sesli ikaz yayan bir sistem olarak bilinir. İş yeri alarm sistemleri birkaç bölüm olarak izlenmekte ve gruplandırılmaktadır.

Alarm Sistemi Grupları

İş yeri alarm sistemleri kendi içinde kullanım amacına göre gruplandırılmaktadır. Alarm sistemi denildiğinde akla ilk gelen sistem hırsızlık ve güvenlik amacı ile kullanılan sesli ikaz sistemleridir. Bu sistemler kendi içerisinde lokal ve merkezi olmak üzere ikiye ayrılır. Güvenlik Koruması için kullanılan bu iki sistem;

1) Lokal bölge ikazı ve vermiş olduğunuz telefon numaralarına çağrı gönderen sistemler

2) Merkezi alarm sistemi ve 155, 110, 112 gibi hatlara çağrı yapan sistemlerdir.

Kendi içinde gruplandırılan iş yeri güvenlik sistemlerini inceleyelim.

Lokal Bölge İkaz Sistemi

Lokal bölgeden kastımız, iş yeriniz ve yakın çevreden ses duyulacak şekilde alarm sesi yayan ancak merkezi bir birimi bilgilendirmeyen sistemlerdir. Genellikle bu alarm tipleri alarm kurulmasını talep eden firma sahipleri tarafından istenmeyen hareket algılanmasını tespit etmek ve yalnızca kendilerinin takip etmesini sağlayacak şekilde kullandırılır.

Merkezi Alarm Sistemi

Merkezi alarm sistemi, lokal sistemden farklı olarak belirli bir kaynağa ulaşması hedeflenen, yalnızca bulunduğu bölgeyi alarm sesi yayarak harekete geçirmek yerine 155, 112, 110 gibi durumun ehemmiyetini ikaz edecek şekilde kurulan sistemlerdir.

Örneğin bir hırsızlık tespiti, yani istenmeyen bir hareketlilik esnasında, sensörden hareket tespiti izlendiğinden bu ikaz sistemi direkt olarak bulunduğu lokasyon ve firma bilgilerini sistemi kuran firma aracılığı ile emniyete iletebilirler. Bu sayede soygun anında hırsızlar iş üzerinde yakalanabilir. Güvenilirlik düzeyi diğer sisteme göre oldukça yüksektir.

Diğer İş Yeri Alarm Sistemleri

Konu yalnızca hırsızlık değil. Bir iş yerinde mesai saatleri içerisinde veya dışında yaşanacak tek problem bu olmayabilir. Firma olarak bunun bilincindeyiz ve bu sebeple güvenliği sağlayacak ve her türlü olumsuzluğa karşı bir önlem sağlayacak çözümlerimiz mevcut.

İş yerinde yaşanabilecek ve sağlığa etki edebilecek diğer olumsuzluklar olan yangın, su basması, panik butonu gibi seçeneklerimiz mevcut. Burada hedef alınan noktalar ise şunlar;

 • Yangın esnasında dedektörlü alarm sistemleri sayesinde duman tespiti ve alarmın devreye girmesi ile siren ikaz uyarısı
 • Su basması esnasında hareketlilik tespiti ile ikaz tespiti ve sirenlerin devreye girmesi
 • Gaz kaçağı tespiti ile sirenlerin devreye girip sesli uyarı yapılması
 • Hırsızlık ve istenmeyen hareket tespiti ile sirenlerin devreye girmesi
 • Elektrik panolarına dair sesli ikaz ve uyarı sistemi

Ve benzeri çözümler ile hem canınıza hem malınıza dair yüksek güvenlikli alarm sistemi çözümlerimiz mevcuttur.

İş Yeri Alarm Fiyatları

İş yeri alarm sistemleri her iş yerine gereken ve hem sizin hem de varsa çalışanlarınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bir işletmenin kolay kurulmadığını biliyoruz, bu sebeple var olan işletmenizin güvenliğini hafife almamanız ve işletmenizin güvenliği ile alakalı çözümleri değerlendirmeniz size kaybettirmez, aksine her zaman yararınızadır.

İş yeri alarm fiyatları tahmin ettiğiniz gibi çok yüksek meblağlar ile değil, her ay belirli ve küçük miktarlarda fiyatlardır. Hizmetin size geri dönüşü ise paha biçilmezdir. İşletmenizin soyulması, eşyalarınızın çalınması, yanması, zarar görmesi, sudan etkilenmesi, elektrik devresi yüzünden kül olması mı yoksa her ay küçük miktarlar ile gönül rahatlığı ile korunması mı diye sorulsa, cevabınız %100 korunmasına yönelik olacaktır.

Ayrıca bir ikaz ve çözüm yoksa sigortalı ürünlerinizin sigorta bedellerinin karşılanmayacağını da bilmeniz gerekir. Bu yüzden işletme sahibi olarak ne canınızı ne de iş yerinizi tehlikeye atmanızın sizlere hiçbir fayda getirmeyeceği aşikâr. Fiyatlandırma politikamız her cebe ve her bütçeye uygun olup çözümlerimiz ile her daim yanınızda olmaya adayız.

Sigorta Ve Uyarı Sistemleri Bağlantısı

Sigortacılık sisteminde önlem esastır. Bir iş yerinde yer alan ürünleriniz veya iş yerinizin tamamını sigortalayabilmek için sigorta firmasının birçok talebi olacaktır. Tehlikede olan bir iş yeri için hiçbir sigorta şirketi para ödemek istemez. Bu nedenle sigorta şirketleri iş yerinizi sigortalamadan önce;

 • Alarm sistemleri,
 • Acil çıkışlar,
 • Ürünlerin su basmayacak bir bölümde olması,
 • Elektrik panolarınız,
 • Yangın alarmlarınız,
 • Yangın söndürme sistemleriniz

Ve daha birçok alanda tespit yapacak, bu sistemlerin firmanızda bulunup bulunmadığına, hırsızlık esnasında, yangın esnasında, su basma anında, elektrik kısa devrelerinde çalışıp çalışmadığına bakacaklardır.

Bu Sistemler Yoksa Sigortam İşe Yaramaz mı?

Bahsi geçen sistemler firmanızda yoksa ya da varsa ve çalışmıyorsa, sigorta firması bunu tespit ederse gerekli önlemlerin alınmadığını gerekçe göstererek kaybınızı karşılamayacak, iş yeri alarm seti bulunmadığı veya benzeri sistemlerin olmadığı gerekçesiyle sigortanızın size yardımcı olamayacağını iletecektir.

Bu sebepledir ki, bir iş yerinde hem can hem mal güvenliğinizi, hem sigortanızın işlevselliğini göze alarak size en iyi işyeri alarm sistemi çözümlerini en iyi fiyatlardan sunmaya, sizlerin sağlığını, iş yerlerini korumaya adayız. Güzel günler için doğru sistemleri kullanmayı ve iş yerinizi ihmal etmemeyi önemseyin.