İşletmeler İçin Kablosuz Alarm Sistemleri

İşletmeler İçin Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm iş yerinizi sadece hırsızdan korumak için değil aynı zamanda yangın, gaz sızıntısı ve sağlık problemleri gibi çok acil müdahale edilmeli olan durumlar karşısında da; emniyet, itfaiye ve ambulansın işyerine yönlendirir ve erken müdahale edilmesine yardımcı olur. Ayrıca bu alarm sistemleri sayesinde işyeri girişleri ve çıkışlarını rahatça takip edebilirsiniz. Gayet düzenli ve sistemli şekilde dilediğiniz formatta rapor alabileceksiniz.

Kablosuz işletme alarm sitenin satış hacmi ile siz tüketiciye en düşük satın alma fiyatı ve dolayısıyla cazip bir satış fiyatına yararlanma olanağı sağlamaktayız. Kablosuz işletme alarmları 2010 yılından beri piyasada bulunmaktadır ve güvenliğiniz için çok iyi fırsatları sunacaktır.

İşletmeler İçin Yaygın Alarm Sistemi

Giderek yaygınlaşan, radyo dalgaları ile alarmının kurulum kolaylığı gibi, kullanımı ve esnekliğinde çok düşük maliyetle sahip olabilir ya da tespiti, önlenmesi ve ya merkez olarak farklı noktalar arasındaki bağlantıları radyo dalgaları ile yapılmaktadır.

İşletmelerde Acil Durum

İşletmelerinizde istenmeyen bir durum oluştuğunda kablosuz alarm sistemleri sayesinde pek çok şekilde sizlere ve gerekli yerlere ya da kişilere uyarılar gönderilmektedir.

İstenmeyen bir durum işletmenizde tespit edildiğinde şunlar uyarı verir;

  • Dış sensörler yani caydırıcı sensörler
  • Ek bileşeni
  • İç sirenleri
  • Dış siren
  • Telefon ile acil bildirim
  • Hemen merkez paneli uyararak gerekli yerlere bilgi verilmesi

Günümüzde alarm sistemlerinin hızı ve çeşitliliği çok fazladır. Hırsızları ve ya işletmenizde oluşabilecek afet durumlarını sizlere bildirecek bu gibi birçok yol vardır.

İşletme Alarmı Nasıl Seçilir?

İşletmelerde genellik kablosuz alarm tercih edilmektedir. Nedeni ise etrafta kablo görmek istenmemesi ve dekorların zarar görmesini engellemektir. Alarmı işletmenizi korumak için parça sayısına göre seçmelisiniz. Kablosuz alarm sistemi için manyetik kontak ile ve hareket detektörlerinin alarm paneline bağlanması için kablo gerekmiyor. Genel olarak estetik kaygısı olan aboneler için tercih edilmektedir.

Ek Siren ve Caydırıcı Siren

İşlemenize tehlikeli giriş yapılabilen arka cam ve ya varsa balkon gibi yerlere gerçek siren ya da caydırıcı siren taktırmanız hırsızlara caydırıcı olabilir çünkü bakar ve burada bir alarm sistemi var siren çalabilir, polis aranabilir gibi psikolojik bir rahatsızlık içerisine sokar. Bu nedenle gayet düşük maliyetli olarak bütçeyi sarsmadan işletmenizi korumanızı sağlamaktadır.