İşyeri Alarm Sistemi Kurulmalı Mı?

İşyeri Alarm Sistemi Kurulmalı mı

İşyeri Alarm Sistemi Kurulmalı Mı?

Her işyeri kendisine ait belgeleri burada depolar ve bunun yanı sıra değerli ürünler bulunur. En basitinden bilgisayarlar bile işyeri alarm sistemi kurulması için yeterli bir sebeptir. Günümüzde küçük çaplı işyerleri sadece kamera ile yetinmeyi tercih ediyor. Ancak kameralar sizlere anlık olarak çözüm sunamaz. Sadece hırsızın kimliğini tespit etmenizde sizlere yardımcı olacaktır. Tabi birçok hırsız acemi olmadığı için kamera sistemi yetersiz geliyor.

İşyeri güvenliği için, işyeri alarm sistemi bir zorunluluktur. Büyük mağazalara baktığınızda çoğunda alarm sistemi görmüşsünüzdür. Bu sistemler günümüzde gerekliliktir. Güvenlik bile tek başına bir çözüm olamayabiliyor.

İşyeri alarm sistemlerinin tercih edilmesindeki en büyük sebep merkezi iletişim ağına bağlı olmasıdır. Doğru şirket ile çalıştığınız takdirde işyerinizin soyulma olasılığı ve zararı minimalize etmeniz çok daha mümkündür. İşyeri alarm sistemleri, sensör bir aktivite algıladığında direk olarak yetkili kişi ile iletişime geçer. Yetkili yanlış alarm değil ise direk olarak polis ile veya gerekli ekip ile iletişime geçer.

iş yeri alarm sistemi kurulumu

İşyeri Alarm Sistemi Ne İşe Yarar?

İşyeri alarm sistemleri sadece hırsızlık konusunda sizlere yardımcı olmaz. Hırsızlık dışında birçok kullanım alanı mevcuttur. Yangın bunların başında gelir. Duman sensörleri sayesinde herhangi bir duman hareketinde sistem direk olarak yetkili kişiye bilgi verecektir.

*Hırsızlık müdahalesi

*Duman sensörleri sayesinde yangın anında direk haberdar olabilme

*Gaz kaçağı tespiti yaparak direk müdahale edebilme şansı

*Acil sağlık hizmetleri

İşyeri alarm sistemleri

herhangi bir algılama işleminde etrafa uyarıcı bir sinyal gönderecek ve elektronik olarak durum çağrısı gönderecektir. Ancak bu tamamen kişiye özel olarak programlanabilmektedir. Dilerseniz sesi tamamen kapatarak sadece iletişime geçilmesini isteyebilmeniz mümkündür. Sesli iş yeri alarm sistemleri büyük bir caydırıcı görevi üstlenmektedir.

İşyeri güvenliğini sağlamak için tüm caydırıcı yöntemleri bir arada bulundurmak size maksimum güvenlik sağlayacaktır. Özellikle fabrika gibi yerlerde kamera, güvenlik ve iş yeri alarm sistemi bir arada kullanılmaktadır. Bu sayede maksimum seviyede güvenlik elde edilmiş olur. Filmlerdeki gibi büyük bir çete size saldırmadığı takdirde soyulmaz imkanınız sıfırdır.