Kablosuz Güvenlik Paneli Nedir?

Kablosuz Güvenlik Paneli Nedir?

Son yıllarda yaygınlaşan alarm sistemleri ev ya da iş yerlerini hırsızlık, gasp, yangın gibi tehditlerden korumak ve bu durumların yaşanması halinde sizlerin yardımına başkalarını çağırmak amaçlı kurulan elektronik bir pakettir. Alarm sistemleri kablolu ve kablosuz alarm sistemi olmak üzere ikiye ayrılır. Kablolu alarm sistemi yaşanan tehdit unsurunu bağlı olduğu alarm paneli kanalı ile bildirir. Kablosuz güvenlik paneli ise kurulumunun, taşınmasının ve kullanımını kolay olması gibi nedenlerle her geçen gün daha popüler olmaktadır. Peki, kablosuz güvenlik paneli nedir? Avantajları nelerdir?

Kablosuz Güvenlik Panelinin Özellikleri

Son yıllarda kablolu güvenlik panellerine oranla daha çok tercih edilen kablosuz güvenlik panelleri kullanım kolaylığı ve kablo gibi eklentilerinin olmaması nedenleri ile evlerde ve iş yerlerinde estetik olarak şık bir görünüm sağlar. Kablosuz güvenlik panelleri kendi içinde üçe ayrılır. Bunlardan birincisi şarj edilemeyen pil gücü ile çalışan güvenlik paneli, bu paneller de bulunan piller uzun ömürlüdür. Bu piller genellikle lityum pillerdir. Bir diğeri ise şarj edilebilen pil gücü ile çalışan güvenlik panelidir. Aynı zamanda güneş enerjili güvenlik panelleri vardır ki bu paneller aynı zamanda çevre dostudur.

Kablosuz Alarm Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Kablosuz alarm sistemlerinde duvar delme ya da kablolama işlemleri yapılmadığı için montajı oldukça kolaydır. Zamandan ve insan gücünden tasarruf edilir. Bir yerden bir yere taşınırken kablolu alarm sistemlerine göre çok kolaydır. Bu yüzden sık mekân değiştiren kişiler için kullanım kolaylığı sağlar. Telefon hattının kesilmesi gibi durumlardan etkilenmediği için güvenlik açığı oluşturmaz. Ayrıca kablo kurulumu gibi işlemler yapılmadığı için ekstra bir dedektör ya da sensör entegrasyonu daha kolay yapılır. Kullanım kolaylığı sağlaması ise ayrıca bir tercih nedenidir. Bunun yanında son yıllarda dünya genelinde aktif olarak kullanılmaya başlanan akıllı ev sistemleri ile entegre olarak kurulum yapılıyor.

Kablosuz Güvenlik Paneli Fiyatları

İnsanların kendini güvende hissetmesi çok önemli bir detaydır. Ev, iş yeri ve ofislerinizi hırsızlık, yangın, sağlık ve gaz kaçağı gibi pek çok konuda güvenlik sistemleri sayesinde koruyabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ile 7 gün 24 saat mal ve can güvenliği sağlayan kablosuz güvenlik panellerinin özelliklerine göre fiyatlar değişir.