Kablosuz Kapı Alarm Sistemi

Kablosuz Kapı Alarm Sistemi

Kapı ve pencerelerin güvenliğini sağlayan alarm sistemleri, ilk savunma hattını oluşturur. Güvenilir bir kilit sistemine nazaran, kablosuz kapı alarm sistemleri sayesinde, izinsiz giriş-çıkışlar ve potansiyel tehlikeler önlenebilir. Her türlü güvenlik sistemi, kablosuz kapı alarm sistemleriyle sağlanabilir. Kablosuz alarm sistemleri, alarm sistemleri türlerinden en güvenilir ve dayanıklı olanlardandır.

Kablosuz Kapı Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Kablosuz kapı alarm sistemleri ya da kablolu alarm sistemleri güvenliği sağlamak açısından tercih edilebilen türlerdendir. Ancak kablosuz alarm sistemleri, kablolu alarm sistemlerine göre daha kullanışlıdır. Sensörler merkezi iletişim paneliyle iletişim kurarak radyo frekansı teknolojisini kullanılır ve bunu avantaja çevirir. Ayrıca kontrol paneli de hücresel izleme özelliği olarak bilinen hücresel ağ ayrıcalığına da sahiptir.

Kablosuz Alarm Sistemlerinin Faydaları

Kablosuz alarm sistemlerini kablolu alarm sistemlerinden ayıran bazı durumlar şunlardır;

  • Kablolu alarm sistemlerine göre, daha kolay bir kuruluma sahiptirler.
  • Özellikle kiracı olan kişilerin, kablosuz alarm sistemlerini yanında götürebilme imkanları vardır.
  • Her zaman ve her yerden cep telefonu yardımıyla izleme sağlanabilir.
  • Elektrik kesintisi gibi durumlarda dahi çalışır.
  • Sabit hat olmadığı için, saldırgan bir kişinin kabloları kesebilmesine imkan tanımaz.
  • Sinyal girişimi gibi sebeplerden dolayı, yanlış alarmlar verebilir.
  • Kablosuz alarm sisteminden daha pahalıdır.
  • Sistem güncellemelerine ve pillerine değiştirilmesine dikkat edilmelidir. Bu gibi sebeplerden dolayı kablosuz sistemleri daha kullanışlıdır.

Kablosuz Alarm Sistemi Nasıl Kurulur?

Kablosuz alarm sistemlerinde sesli alarmlar, sensörler ve alarm izleme özellikleri vardır. Kablosuz alarm sistemlerinin kurulumu çok masraflı değildir. Onlarca metreden iletişim kurabilmesi özelliği sayesinde kullanımı daha uygundur.

Temel araç ve bir kaç vida yardımıyla kolayca kurulumu yapılabilir. Pil gücüyle çalışabilecek şekilde tasarlanan bu sistem, karbon monoksit, yangın gibi durumları haber vermek için panik butonlarından yardım alır.

Kablosuz alarm sistemleri kolay bir şekilde genişletilebileceği gibi, isteğe göre de yükseltilebilir. Pilleri düzenli olarak kontrol edilmesi çok önemlidir. Kablosuz alarm sistemlerinin menzili, kablolu alarm sistemlerinden daha fazladır. Bu nedenle kurulum ve uygulama aşamasında esnekliğe neden olur.