Kapı Kamera Sistemi Nasıl Olmalı?

Kapı Kamera Sistemi Nasıl Olmalı?

Ev sahiplerinin birçoğu oturduğu yerin güvenli olmasını ister. Bu sebeple her türlü güvenliği almaya çalışır. Kapı kamera sistemi de bunun için geliştirilmiş bir yöntemdir. Akıllı kapılar son dönemde yaygın olarak tercih edilir ve akıllı kapılar söz konusu olduğu zaman, kapı kamera seçenekleri de istenir. Akıllı kapılara doğru kapı kameralar kullanıldığı takdirde, ev çok güvenli bir hale getirilebilir. Uygun donanımlar olmadığı zaman, akıllı kapı ve kamera sistemleri uygun bir şekilde çalışmaz. Kapı kamerası yaşam tarzınıza göre değişik ölçülerde karşınıza çıkabilir.

Kapı Kamera Sistemlerinin Fiyatları

Kapı kamera sistemlerinin birçok farklı modeli vardır. İhtiyacınız için en uygun olan modeli bulabilmek için, biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Kapı kamera sistemlerinin fiyatları göz önünde bulundurulurken bazı kriterleri taşımasına da özen gösterilmelidir. Kapı kamera sistemlerinin fiyatları arttıkça, çözünürlük, alarm özellikleri ve akıllı entegrasyon gibi özellikleri de bulunur. Ucuz olan kamera sistemlerin çözünürlükleri daha düşüktür. Daha iyi görüntü kalitesi ve daha yüksek çözünürlük için bütçenizi biraz fazla tutmalısınız. Gece görüşü özelliği olan kamera sistemleri sayesinde, karanlıkta da görüntü alabilirsiniz.

Kapı Kamera Sistemleri Nasıl Seçilmelidir?

Geniş bir alana yayılmış sistem kurmak için IP tabanlı sistemler tercih edilmelidir. Kamera seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kapı kamera sisteminin nerede kullanılacağıdır. Okul, mağaza, eczane, market, döviz bürosu, kuyumcu, Alışveriş merkezi gibi yerlerde güvenlik üst seviyede tutulmalıdır. Bu nedenle kapı kamera sistemleri tercih edilebilir.

Bu ortamlarda cctv sistemi olan kameralar tercih edilebilir. siyah-beyaz türdeki kameralar ise dış alanlarda tercih edilebilir. Cadde, sokak gibi loş alanların görüntülenmesinde çok etkilidir. Gece-gündüz kameraları da gündüz renkli, gece siyah-beyaz görüntü sağlar. Bu kameralar hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilir.

Diğer bir seçim kriteri ise, kamera tipine göre yapılan seçimlerdir. Kart kamera ve dome kameralar diğer kameralara nazaran daha az yer kaplarlar. Dome kameralar kubbe bir fanus içerisinde yer alır. Bu kameralar kapı kamera sistemleri olarak kullanılamasa da gizli kamera çekimlerinin yapılmasına yardımcı olur.