Kapı Pencere Alarmı Nasıl Çalışır

Kapı Pencere Alarmı Nasıl Çalışır calismakta

Kapı Pencere Alarmı Nasıl Çalışır

Alarm sistemleri arasında oldukça iyi nitelikte çok geniş perspektifte harika seçenekler vardır. Bunlar arasında genel kapsamda kullanılan iş yeri veya ev alanlarına yönelik olanlar oldukça yaygındır. Güzel bir model ve sistemden yararlanıldığı takdirde seçilen ürünlerden maksimum bir verim almak mümkün olur.

Ancak bunların yanı sıra bir diğer memnun kalınarak ve beğenilerek kullanılan alarm sistemiyse, kapı ve pencereler için olanlardır. Kapı pencere alarm ürünleri de aynı diğerlerinde olduğu gibi gelişmiş bir güvenlik prensibiyle görevlerini yerine getirir. Bu sistemlerin tasarımında yer alan sensörler, herhangi bir zorlama veya izinsiz girişin olduğu durumlarda aktive olarak sinyal vermeye başlarlar.

Öncelikle bu sinyal, alarm sisteminin bağlı olduğu ana kurulum merkezine iletilir. Hızlı bir şekilde yapılan bu işlemden sonra ilgili noktada yüksek sesli bir siren çalmaya başlar. Bu sirenin çalma amacı, ortamdaki kişilerin bu durumdan haberdar olmalarını sağlamaktır.

Kapı ve Pencere Alarmı Ürünlerindeki Sensörler

Kapı ve pencere alarmı ürünlerinde, güvenliği etkin bir şekilde sağlamak üzere bulunan birtakım sensörler yer almaktadır. Bu sensörler birbirleriyle entegre bir şekilde çalıştıklarından ötürü, daima ortamdaki koruma ve güvenlik düzeyini en üste çıkarırlar.

Bu sensörleri birçok kaliteli ürün içerisinde yer alan önemli yapıdaki bölümlerdir. Her biri sorunsuz çalıştığı sürece ortamda herhangi bir sorun olmadan her şey koruma altında olur.

Darbe Sensörleri

Genel olarak hırsızlık gibi durumlarda kapı ve pencerelere belirli bir oranda bir darbe basınç uygulanır. Darbe sensörleri bu türden durumlara karşı oldukça hassas bir yapıda olduğundan bunu hemen kısa süreler içerisinde fark edebilirler.

Bu sensörler, ortada zorlayıcı bir durumun olduğunu sezdikleri anda hemen aktive olur ve doğrudan alarm ve siren mekanizmalarını hareke geçirirler. Böylece daha ilk etapta karşı taraf üzerindeki caydırıcı özelliklerini de ortaya çıkarmış olurlar.

Açılma Sensörleri

Bu sensörler ise, kapı veya pencerelerin belirli bir oranda açılması sonrasında aktive olacak bir yapıya sahiptirler. Yine ortama yabancı bir giriş olduğunda bu açılmayla birlikte uyarı sirenleri harekete geçer ve durumdan ilgili alandaki kişiler haberdar edilir.