Kumandalı Alarm İle Şifreli Alarm Sistemi Farkı

nasil-bir-alarm-sistemi-tercih-etmeliyim

Kumandalı Alarm İle Şifreli Alarm Sistemi Farkı

Güvenlik geçmişten bugüne hepimizin önceliği olmuştur. İnsan olarak hepimiz önce canımızı ve sevdiklerimizi, sonra malımızı korumak isteriz. Bu nedenle evlerimizde ve iş yerlerimizde güvenliği sağlamayı kendimize öncelik ediniriz. Güvenliği sağlamanın en iyi yolu da alarm sistemi kurmaktan geçer. Bu işlem pratik olduğu kadar günümüzde oldukça uygun maliyetlere de yapılmaktadır.

Günümüz teknolojisinin bize sunduğu en büyük nimetlerden biridir çünkü oldukça önemli ve sıkı önlemler alınması gereken bir konudur. Her şeyi araştırdığımız gibi güvenlik sistemleri ve tercih etmek isteyeceğimiz güvenlik şirketleri hakkında kapsamlı bir araştırma yapabilir, sonrasında kararımızı verebiliriz.

Kumandalı Alarm Sistemleri Hakkında

Alarm sistemlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Biraz kumandalı alarm sistemlerinden bahsedecek olursak adı üstünde kumanda ile kontrol edilen alarm sistemleridir diyebiliriz. Şifreli alarm sistemlerinin aksine alarmı açma kapatma işlemini kumanda sayesinde uzaktan yapabilmenizi sağlar.

Kumanda ile yapacağınız açma kapatma işlemlerini alarm sistemine şifre girmek zorunda olmadan yapabilirsiniz. Ayrıca birçoğunun üzerinde bulunan acil butonu ile kullanmış olduğunuz güvenlik şirketine direkt uyarı gönderebilmeniz de mümkün. Bu açıdan her işinizi tek bir kumanda aracılığıyla yapmak oldukça pratik. Siz de kolay kullanımıyla kumandalı bir alarm sistemi tercih ederek teknolojinin olumlu yanlarından faydalanabilirsiniz.

Şifreli Alarm Sistemleri Hakkında

Alarm sistemlerinin çeşitlerinden bir tanesi de şifreli alarm sistemleridir. Şifreli alarm sistemi dediğimiz düzenek kutu şeklinde bir ünitedir. Alarm sistemini açıp kapatmak için kutunun üzerindeki tuşlarla şifre girerek açma kapatma işlemi yaparsınız. Her şeyi kutu üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Alarm Sistemini Kumandalı Mı Şifreli Mi Almalıyız?

İkisini karşılaştıracak olursak;

  • Pratiklik ve kullanım rahatlığı açısından bakılacak olursa kumandalı alarm sistemleri şifreli alarm sistemlerinden daha iyi bir tercih olacaktır.
  • Fakat güvenlik açısından kesinlikle şifreli bir adım öndedir. Bunun sebebi kumanda ile şifreyi bilmeyen birinin alarm sistemini rahatlıkla kapatabilecek olmasıdır. Fakat alarm sisteminiz şifreli olursa sadece şifreyi bilen kişiler alarmı kapatabilir bu da ekstra güvenlik sağlar.

Kumandalı ya da şifreli olması tamamen sizin tercihiniz. İkisinin de kendine göre olumlu anları var. Ama şifreli olanların güvenliğinin daha yüksek olduğunu belirtmeliyiz.

kumandali-alarm-ile-sifreli-alarm-sistemi-farki
kumandali-alarm-ile-sifreli-alarm-sistemi-farki

Alarm Sistemleri Ve Daha Fazlası

Alarm sistemleri ihtiyaca göre değişebilir. Su baskınından hareket dedektörüne, duman dedektöründen ısı dedektörüne birçok ihtiyaca göre yaşadığınız ya da çalıştığınız ortamı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Ayrıca dedektörler kablolu dedektörler ve kablosuz dedektörler olmak üzere iki gruba ayrılır.

Eğer iş yerinize ya da evinize dedektör alma gibi bir planınız varsa ihtiyacınıza ve bütçenize göre seçim yapmanız için gerek internet sitelerinde gerek mağazalarda birçok seçeneğiniz var. Ama alarm sistemi satın alırken öncelik güvenlik olduğu için mümkün olduğunca paradan kaçınmamalı. Güvenliğiniz her şeyden önce gelir.