Lazerli Alarm Sistemleri

lazerli-alarm-sistemi-fiyatlari

Lazerli Alarm Sistemleri

Lazerli alarm sistemleri harekete duyarlı olarak yüksek güvenlik sağlayan sistemlerdir. Lazerli alarm sistemleri aynaların yansıtma özelliği üzerine tasarlanmış sistemlerdir. Güvenli bölge oluşturulmak istenilen alanlara kurulan lazer kaynağından farklı açılarda düşen lazer ışıkları aynalar yardımıyla tek noktada toplanır ve ışığın kesilmesi durumunda alarm sistemi devreye girer. Alarmın devreden çıkartılması için güvenlik şifresinin girilmesi gerekir. Lazerli alarm sistemleri sesli uyarı yapmak, güvenlik birimlerine ve alarm sahibine bildirim yapmak üzere istenilen özelliğe göre uyarlanmaktadır. İsteğe göre tüm özelliklerin bir arada uygulanması da mümkündür. Lazerli alarm sistemi kurulan alanda istenilen güvenlik düzeyine göre yönlendirme yapabilir.

Lazerli Alarm Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Lazerli alarm sistemleri belirli bir alanın korunmasını sağlar. Lazerli alarm sistemleri yoğun olarak müzelerde, özel kasalarda, bankalarda, tehlikeli veya sınır güvenliği gibi askeriye bölgelerde kullanılmaktadır. Alarm sistemlerinin temel amacı caydırıcı olmasıdır. Ancak, bazı durumlarda özellikle lazerli alarm sistemleri savunma amacı ile kurulmaktadır. Örneğin ıssız bir yerde bulunan evinize yabancı birinin geldiğini veya yabani hayvanların yaklaştığını haber veren bir lazerli alarm sistemi tamamen savunma amaçlı olarak kullanılır. İşyerlerinde özellikle kuyumcular ve bankalar gibi değerli maden ve paraların bulunduğu kasaların korunmasında lazerli alarm sistemleri istenilen güvenliği sağlamaktadır. Lazerli alarm sistemleri diğer alarm sistemleri gibi profesyonel ekipler tarafından ve sertifikalı olarak kurulması önemlidir. Sistemlerin belirli periyotlarla kontrolünün yapılması gerekir.

lazerli-guvenlik-sistemi-fiyatlari
lazerli-guvenlik-sistemi-fiyatlari

Lazerli Alarm Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lazerli alarm sistemlerinin hangi amaçla kurulacağı önemlidir. Dağ başında evinize kuracağınız lazerli alarm sistemi size öncelikle uyarı ve savunma amacı sunmaktadır. Bunun yanında değerli maden, para ve evrak gibi yüksek koruma gerektiren alanlar için kurulacak lazerli sistemin daha kapsamlı olması gerekmektedir. Bu tür yüksek güvenlik gerektiren alanlara kurulan lazerli alarm sistemi güvenlik güçlerine, sistem sahibine ve koruma alanında bulunan elektrik, kilit sistemleri, yangın söndürme sistemleri gibi devrelere müdahale edecek şekilde düzenlenebilir. Bu şekilde kurulan lazerli alarm sisteminde algılanan riskli bir durumda bölgenin güvenliğini tam olarak sağlamak mümkün hale gelir.