Receiver Kurulumu Nasıl Yapılır?

receiver-kurulum-asamalari

Receiver Kurulumu Nasıl Yapılır?

Henüz yeni satın alınan receiver kurulumu konusunda alarm sistemleri firmanıza başvurmanız ve receiver kurulumu nasıl yapılır? Konusunda firmanızdan ek ücretsiz bir şekilde teknik servis hizmeti talep etmeniz gerekiyor. Alarm sistemleri firmanızdan satın almış olduğunuz fabrika çıkışlı cihazlarınızın eski olmaması durumunda tüm güncel kanalların cihazınızda yüklü olması gerekiyor. Kanalların yüklü olmaması halinde alarm panelleri firmanız ile iletişime geçerek receiver kurulumu gerçekleştirmesini talep edebilirsiniz.

Receiver Kurulum Aşamaları

1- Receiver kurulum aşamaları ise oldukça basittir. Satın almış olduğunuz cihazınızda tercihiniz doğrultusunda şu basit adımlar sayesinde receiver kurulum işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz;

2- İlk olarak ”menü” kısmından kurulum ya da ”çanak anten” işaretli bölümü ulaşın.

3- Sonrasında ”anten ayarları” ya da ”kurulumu” yazılı kısma giriş sağlayın.

4- Bu kısımda hangi uydu üzerinden tarama işlemi gerçekleştirilmek isteniyorsa en üst kısımda yer alan ”uydu” seçeneğinin ilgili uydu üzerine aktarılmalıdır.

5- Hemen alt bölümünde yer alan ”Frekans” yazılı alana ise şuan kullanılan Türksat şebeke arama frekans bilgisi olan frekans 12380 Polarizasyon dikey – V yazılmalıdır.

6- Hemen alt bölümde yer alan ”Sembol” yazılı alan üzerine ise 27500 rakamı yazılmalıdır.

7- En alt bölümde ayrıca ”Şebeke Arama” yazısı yer alması durumunda aktif edilmeli ya da açık bir şekilde kalmasına izin verilmelidir.

dsc-receiver-kurulumu-nasil-yapilir
dsc-receiver-kurulumu-nasil-yapilir

8- Son işlem olarak hatalı ayarlar gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine dair son kontroller de gerçekleştirildikten sonra ”aramayı başlat” butonuna basılmalıdır.

Cihazınızdaki receiver kurulumunda problem yaşamanız durumunda profesyonel teknik kadromuz ile whatsapp destek hattımızdan 7/24 irtibata geçebilirsiniz. Yılların bilgi birikimine sahip olan alarm sistemleri web sitemizden receiver kurulumu hakkında ayrıca ön destek hizmeti talep edebilirsiniz. Kanada malı ve dünya çapında hizmete sunduğumuz kaliteli ve ekonomik fiyat tarifeli DSC alarm sistemleri ürünlerimizi online sipariş için de whatsapp destek kanalımızdan iletişime geçebilirsiniz. Ev ve işyeriniz için tercih ettiğiniz DSC alarm panelleri satın almak için güvenlik sistemleri sitemize davet ederiz.