Sensörlü Dedektör Alarm Sistemleri Fiyatları

sensorlu-dedektor-alarm-sistemleri-fiyatlari

Sensörlü Dedektör Alarm Sistemleri Fiyatları

Alarm sistemleri çeşitli çevresel risk ve tehlikelerinden ilgili ortamların korunması doğrultusunda en gerekli olan teknolojik ürün seçenekleri arasında yer alır. Bu alarm sistemleri genel olarak yapısında birçok farklı bileşen barındırır.

Bunlar arasında en çok öne çıkan kısım sensörlü dedektör kısmıdır. Birçok kaliteli ve işlevsel nitelikte alarm sisteminde bu sensörlü dedektörlere her zaman yer veriliyor. Çünkü bu dedektörler sayesinde ortamdaki tehlikeyi daha hızlı şekilde algılama potansiyeli artıyor.

Sensörlü dedektör alarm sistemlerinin fiyatları, ilgili cihazın kablolu veya kablosuz olmasına bağlı olarak değişebiliyor. Yine ilgili ürünün kullanım amacına göre de tasarım yapısı itibariyle fiyatlarında bazı değişkenlikler olabiliyor.

Yangın fark etme veya hırsızlık önleyici amaçlarla üretilmiş sensörlü dedektör alarm sistemleri arasında fiyatlar açısından bazı farklılıklar olabiliyor.

Sensörlü Hareket Dedektörleri Nelerdir?

Alarm sistemlerinin en önemli parçalarından biri olan sensörlü hareket dedektörleri arasında çeşitlilik birçok açıdan oldukça fazladır.

  • Duman ve ısı dedektörleri,
  • Cam kırılma dedektörü ve gaz dedektörü,
  • Su baskın dedektörü ve darbe dedektörleri,

Teknolojik birtakım yapılanmalarla alarm sistemlerine yerleştirilen sensörlü hareket dedektörleri arasında genel olarak bu türden seçenekler yer alıyor. Her bir dedektör kurulduğu alanda kendi dinamikleri doğrultusunda işlevsel oluyor.

Duman Dedektörleri

Tercih edilecek alarm sistemlerinde mutlaka yer alması gereken dedektör türlerinden biri duman detektörleridir. Çünkü bu dedektörler eğer ortamda duman ve akabinde yangın oluşumuyla tehlike arz eden bir durum ortaya çıkarsa bunu hemen fark edebiliyorlar. Duman, dedektör tarafından fark ediliyor ve gerekli sinyaller alarm ana merkezine gönderiliyor.

Cam Kırılma Dedektörü

Üretilen birçok alarm sisteminde cam kırılma dedektörüne ağırlık olarak çoğu zaman yer verilir. Bu dedektör türünün en önemli özelliği, ilgili ortamda bir cam kırılması durumu meydana geldiğinde bunu çok kısa sürelerde fark edebilmesidir.

Genellikle bu cam kırılması durumları hırsızlık gibi vakalar çerçevesinde ortaya çıkabildiği için kullanılacak alarm sistemlerinin bu tür bir dedektörü bünyesinde barındırması her zaman faydalı olur.

Su Baskın Dedektörleri

Çeşitli durumlarda bazen istenmeyen şekilde ilgili ortamlarda su baskını olayları da meydana gelebiliyor. Ortamında ciddi zararlar görmemesi adına bu tür oluşumları erken safhada fark etmek gerekiyor.

Alarm sistemlerinde yer alması üzerine tasarlanan su baskın dedektörlerinin genel işlevselliği en kısa sürede bu tür bir tehlikeyi fark edebilmesidir.

sensorlu-hareket-dedektorleri-nelerdir
sensorlu-hareket-dedektorleri-nelerdir

Sensörlü Dedektör Alarm Sistemi Seçimi

İlgili ortamlarda güvenliği en iyi şekilde sağlamak adına bir sensörlü alarm sistemi seçerken birçok önemli noktayı göz önüne almak gereklidir. Ürünün kablolu veya kablosuz mu olacağı, bir servis desteğinin bulunup bulunmadığı ve kurulum konusunda iyi bir yerin belirlenmesi bunlar arasında yer alır.

Kaliteli ve önde gelen alarm sistemi markalarının ürünleri arasında bir tercih yapmak her zaman için uzun vadede en iyi memnuniyetin elde edilmesine yardımcı olur.