Sesli Alarm Sistemleri

Sesli Alarm Sistemleri

Güvenlik herkes için önemlidir. Özellikle artık günümüzde herkes, evinde olsun iş yerinde olsun, sahip olduğu her şeyin korunaklı olduğundan emin olmak istiyor. Dönem dönem artan hırsızlık olaylarının da bu durumda etkisi büyük gibi gözüküyor. Büyük maliyetli kayıplar ya da daha tehlikeli durumlardan kaçınmak için özellikle dikkatli olmak ve korunaklı yaşamak gerekiyor. Ancak bütün bu korkuları geride bırakmanın ve kapınızı kilitleyip güvenle yola çıkmanın kolay ve bütçenize zarar vermeyecek yolları var.

Sağlam Bir Güvenlik Önlemi

İhtiyacınız olan en önemli şey sağlam ve dayanıklı bir güvenlik sistemi. Bunun için kullanacağınız en garanti yöntem ise sesli alarm sistemleri ile güvenliği sağlamak. İster evinizde, ister iş yerinizde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu sistemle, hırsızlar mülkünüze asla yaklaşamayacak ve siz gece gündüz rahat bir nefes almanın keyfini çıkaracaksınız.

Hassas Cihazlarla Kurulmuş Bir Sistem

Günümüzde teknolojiye ayak uydurarak üretilmiş, çok çeşitli güvenlik sistemleri mevcut. Hangi sistemi seçeceğiniz ise tamamen mülkünüzün ne kadar korunaklı olmasını istediğinize bağlı bir durum. Özellikle sesli alarm sistemleri hassas sensörlere sahip cihazlardan oluştuğu için ilk sırada yer alıyor.

Bu hassas sensörler tehlikeyi anında algılıyor, ardından devreye harici ve dahili sirenler giriyor. 100 desibel ölçüsündeki bu sirenler, caydırıcı bir etki de yaratarak yabancı tehdidini sizden tamamen uzak tutuyor. Ek olarak, tehdit sirenler sayesinde mülkünüze sızmasa bile hareket algılayıcı kamera sistemi ile olabilecek en net görüntüyü elde edebiliyor ve bunu kimlik tespitinde kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca sirenler devreye girdiği anda yaklaşık 10 saniye içinde Alarm Haber Alma Merkezi’ne görüntü ve ses dahilinde uyarı gidiyor ve merkez, güvenliğinizi teyit etmek için en kısa zamanda size ulaşıyor. Eğer size ulaşılamazsa yakınlarınız durumla ilgili bilgilendiriliyor ve en yakın emniyet birimleri size yönlendiriliyor.

Alternatif Uyarılar

Bir mülkte elbette dikkat edilmesi gereken tek şey güvenlik değil. Bu yüzden sesli alarm sistemleri gaz kaçağı, yangın durumu, sağlık için acil müdahale ya da su baskını gibi durumlar için de kullanılabiliyor. Tam kapsamlı bir güvenlik anlayışı için bu sistem oldukça ideal bir seçim.