Şifre Panalleri Nasıl Sıfırlanır?

dsc-alarm-resetleme-sifirlama

Şifre Panalleri Nasıl Sıfırlanır?

Alarm sistemlerinde şifre panalleri nasıl sıfırlanır alarm sisteminizin şifresini hatırlayamadığınızda yada ürünün hatalı bir şekilde alarm vermesi söz konusu olduğunda mühendislik şifresi değiştirilmesi söz konusu olduğunda resetleme durumu gerekebilir.

Resetleme Nasıl Yapılır?

Tüm güvenlik sistemi panellerinde resetleme işlemi toplamda 2 şekilde gerçekleştirilir, şifre paneli üzerinden resetleme işlemi gerçekleştirilebileceği gibi doğrudan panel üzerinden de resetleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Dsc alarm sistemlerinde resetleme işlemi tüm paneller için geçerlidir, dsc tamamen kilitlenmesi durumunda tekrardan yazılım atılması söz konusu olabileceğinden doğrudan firma ile iletişime geçilmelidir.

Dsc alarm sistemleri birkaç saat pil gerektirmesi söz konusu olabildiğini fakat kesinti durumu uzun süre devam etmesi söz konusu olduğunda pilleri pasif konuma getirilebilir, bu eylemde kontrol bölümünde yer alan tuş takımı üzerinden sensörlerin sıfırlanması gerekebilir.

Dsc Alarm Sistemi Programlama Menüsüne Giriş 

Dcs alarm sistemi programlama menüsüne giriş sağlanabilmesi için öncelikle a harfine basılarak akabinde 8 rakamına basılarak mühendislik şifresi girilmelidir.

Bu aşamadan hemen sonrasında tuş takımı tarafından onay sinyali sunulacak, tuş takımından gelen sinyalin uzunca devam etmesi söz konusu olduğunda girilen şifrenin yanlış olduğu anlamına gelir. Programın şifresi hatırlanamaması durumunda panelin resetlenerek yeniden fabrika ayarlarına geri dönüştürülmesi gerekir.

dsc-alarm-sifirlama-islemi
dsc-alarm-sifirlama-islemi

Dsc Alarm Sistemi Programsal Reset Atılabilmesi İçin

Dsc alarm sistemi programsal reset atılabilmesi için -8-5555-999-5555-999 rakamları tuşlanarak panel tarafından tepki sunulması beklenir. Dcs alarm sistemine donanımsal olarak reset işlemi gerçekleştirilebilmesi için de, panelde yer alan zone 1 adlı klemensin ve PGM1 adındaki klemenslerin boşaltım işlemi gerçekleştirilir.

Akabinde panele giden elektrik akımı kesilir ve her iki klemens arasında kısa devre oluşması sağlanır, elektrik sunularak tuş takımlarından sinyal söz konusu oluncaya dek beklenir, elektrik akımı durdurulur, kısa devre işlemi pasif duruma getirilerek normal bağlantılar gerçekleştirildikten sonra elektrik akımı tekrardan gerçekleştirilir. Türkiye’nin en kaliteli ve garantili dsc alarm sistemleri sitesi sayesinde ekonomik fiyat tarifesinden dcs alarm sistemleri sipariş verebilirsiniz.